Priit Lehismetsal jäi poolmaratoni MM normist puudu üle 2 minuti

Priit Lehismets mullu SEB Tallinna Maratonil. Foto: Mallor Malmre

Priit Lehismets startis täna Itaalias Rooma-Ostia poolmaratonil eesmärgiga täita 26. märtsil Suurbritannias Cardiffis toimuvate poolmaratoni maailmameistrivõistluste norm 1:06. See plaan ei õnnestunud, sest Lehismets läbis 21,1 kilomeetrit ajaga 1:08.17, mis on siiski väga hea tulemus, sest tema isiklik rekord paranes üle kahe minuti. Lõpuaeg andis Lehismetsale 25. koha. Tema varasem tippmark oli 1:10.20.

Eestlane kattis esimesed 5 kilomeetrit ajaga 16.12, 10 kilomeetrit ajaga 31.53 ja 15 kilomeetrit ajaga 48.11. Jooksumees arvas, et MM normi täitmine jäi 9. kilomeetril alanud tõusu taha. “Kui algus oli mäest alla väga kiire 2.48-2.52 kilomeetri kohta, siis seal tõusul langes tempo 4.10 peale. Paljud “kõngesid” karmil tõusul. Viimasel kolmel nädalal ei tundnud ennast treeningutel kõige paremini. Oleksin tahtnud ikka 1:06 ära joosta. Pärast tõusu tuli pikk langus ja kiirus läks 3.02 peale. Ma ei arvanud, et see tõus nii pikk võib olla,” rääkis esimest korda sellel poolmaratonil osalenud Lehismets Jooksuportaalile. Ta pidas Rooma-Ostia poolmaratoni heaks kohaks, kus isiklik rekord joosta. “Üks-kaks tõusu tuleb ära kannatada, edasi on päris mõnus,” leidis Lehismets. Ta valmistub 21. aprillil toimuvaks Hamburgi maratoniks, kus loodab joosta lõpuaja 2:20-2:21 kanti. Lehismetsa isiklik rekord maratonis on 2:26.

Rooma-Ostia poolmaratoni esimesed neli kohta kuulusid keenialastele. Jooksu võitis Kirwa Solomon Yego ajaga 58.44. Teise koha sai Leonard Langat Kipkoech 59.14-ga ja kolmanda koha Limo Remmy Ndiwa 1:00.06-ga. Naistest võitis poolmaratoni etioopialanna Degefa Worknesh Debele ajaga 1:07.08. Kaks järgmist kohta läksid Keeniasse. Teisena lõpetas Angela Jemesunde Tanui 1:07.16-ga ja kolmandana Magdalyne Yeko Masai 1:07.31-ga.