Profirattur Mihkel Räim jõudis Türgis hooaja esimese võiduni

Mihkel Räim võitu vormistamas. Foto: Mihkel Räim Official
Mihkel Räim (vasakult teine) võitu vormistamas. Foto: Tour of Antalya

Profirattur Mihkel Räim võitis täna Türgis Antalya velotuuri 149,2 km pikkuse esimese etapi, millega avas oma tänavuse hooaja võiduarve ja tõmbas ühtlasi selga tuuri liidrisärgi.

“Üldiselt sile päev, alguses kiirteel ja siis väiksematele teedele, kus esines palju väikseid kukkumisi. Pundi sisekliima oli üpriski närviline. Eest said ära kaks meest ja punti hakkasid kontrollima kaks kontinentaaltiimi. Me alguses jälgisime mängu ja ei tahtnud ette surkima minna ja lõpuks ei pidanudki seda tegema,” kirjeldas Räim etapi algust.

Ta ise soovis, et 10 km enne lõppu hoiaksid tiimiga pundi ette. “Just ohutuse mõttes, sest päris palju kamikazesid liikus grupis ringi. Eks see oli veidi raiskamine, aga lõpuks ikkagi õigustas end ära. Turek ja Perry võtsid 30 sekundilisi kuni minutilisi vahetusi kordamööda ja hoidsid meid ees. Alguses olin nende taga, et oleks rahulikum,” sõnas Räim.

Veidi aja pärast lasi ta tiimikaaslase mööda, aga jättis veel Normani enda taha. “Kui meie meestel jõud raugema hakkas, tulid tagant kaks Alpecini (endine Corendon Circus) meest tagant, saime neile tuulde ja siis juba oli korralik andmine. Pidime ääre kinni panema, et keegi mööda ei saaks tulla. Korra hakkas kriitiliseks minema, kui Nõmmela Ekspress meist mööduma hakkas, kuid seejärel võttis Norman vahetuse, läks neist mööda ning pani gaasi põhja,” lausus Räim.

Ca 250-200 m enne lõppu oli kerge kurv vasakule. “Juhendasin täpselt, kuidas me sinna minema peaksime ja kuidas käituda. Norman tegi kõik 100% õigesti ja ka minu spurdis ei pidanud pettuma,” jäi Räim etapiga rahule.