ProRunner võttis Õhtujooksu teisel etapil kolmikvõidu

Õhtujooksu start.
Õhtujooksu start. Korraldajate foto

Eile õhtul toimus Tartus stardikohaga Raadi mõisapargis Õhtujooksu teine etapp, mille üldarvestuse kolm esimest kohta kuulusid spordiklubi ProRunner esindajatele. Naistest võitis etapi Birgit Pihelgas.

Õhtujooksul esimest korda startinud Rauno Laumetsaga (SK ProRunner) suutis esimesel kilomeetril koos püsida klubikaaslane Rauno Reinart, sealt edasi jooksis Rauno Laumets üksi ja enam selja taha ei vaadanud. Ta võitis 7 km pikkuse jooksu ajaga 22.28. „Endalegi üllatuseks olen täiesti rahuldavas sportlikus vormis enne suve algust. Sel kevadel olen osalenud ainult mõnel üksikul võistlusel, sest põlvevigastus segas treeninguid ja vahepeal pidin tegema treeningutes poolteise kuu pikkuse pausi. Loodan, et tulemused lähevad edaspidi ülesmäge,“ lausus Rauno Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai Rauno Reinart samuti ProRunnerist ajaga 24.16. Olari Orm kindlustas ProRunnerile kolmikvõidu tulemusega 24.48. “Väga hea, arvestades, et eelmisel päeval sai Tartu ülikooli staadionil KEVEK staadionisarjas 1500 m distantsil võisteldud. Tempo oli alguses täitsa hea, hiljem vajus natuke palju ära 7 km kohta,“ arvas Orm.

Naistest võitis Õhtujooksu teise etapi mullune Õhtujooksu sarja võitja Birgit Pihelgas tulemusega 26.56. Teisele kohale tuli Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 27.50-ga. “Mind on pärast Tartu maastikumaratoni (seal saavutas Minna Kuslap 3. koha – toim.) kimbutanud tõenäoliselt roietevaheline närvipõletik ja ei ole saanud nüüd nädal aega harjutada. Ega see taandunud veel ei ole ja lihtne polnud,” tunnistas Kuslap. Ta proovis küll alguses Birgit Pihelgasega kaasa minna, aga vahe hakkas kiirelt kärisema.

Kolmandana lõpetas Triinu Bergmann (SK ProRunner) ajaga 29.47. „Tunnistan ausalt, läksin jooksma eesmärgiga poodiumile saada. Stardis nägin, et Birgit Pihelgas ja Minna Kuslap jagavad omavahel esimesed kaks kohta ära, kuid kolmas koht oli vaba ning otsustasin, et maksku mis maksab, aga selle endale võtan,“ ütles Bergmann.

Sportlik viha ja pettumus Tartu maastikumaratoni katkestamisest püsis tal veel liiga valusalt meeles ja nii tahtis Bergmann iseendale tõestada, et ikkagi suudab veel pingutada. „Jäin kohe alguses kolmandaks ning pöörete peal nägin pidevalt neljandat naist enda kannul. See sundis edasi pingutama, kuigi kerge ei olnud. Üldiselt olen jooksuga rahul, sest tänu pidevale kartusele, et keegi minust mööda läheb, kulges jooks tõusvas tempos,“ sõnas Bergmann.

Õhtujooksu 2. etapi tulemused