Pühajärve jooksu stardis on staierite ja suusatajate paremik

Laupäeval, 6.juulil kell 12 antakse start 32. jooksule ümber Pühajärve. 2013 Järvejooksude sarja teisele jooksule, 10,7 km pikkusele ringile ümber Pühajärve on oodata rohkelt osalejaid.

Meeste konkurentsis tuleb esikohale väga põnev võistlus. Möödunud laupäeval toimunud 10 000 m jooksu Eesti meistrivõistluste paremusjärjestus Sergei Tšerepannikov, Roman Fosti ja Viljar Vallimäe võib muutuda, sest kõik kolm on stardis ka Pühajärve jooksul. Soov kolme hulka pääseda on kindlasti Eesti 2013. hooaja maratoniedetabeli juhil Ilja Nikolajevil ja miks mitte ka Priit Lehismetsal.

Naistest on peapretendent esikohale värske 10 000 m Eesti meister Lily Luik. Hooaja esimese tõsisema stardi teeb vigastusest paranenud Jekaterina Patjuk. Esikolmikusse soovib end joosta kindlasti ka Olga Andrejeva.

Lisaks rahvasportlastele ja tippjooksjatele on 32. jooksule ümber Pühajärve end kirja pannud ka paljud suusasportlased. Eesti suusakoondisest on stardis Aivar Rehemaa, Siim Sellis, Raido Ränkel ja Eeri Vahtra.

Kahevõistluse uue põlvkonna tiitlivõistluste medaliomanikud Kristjan Ilves, Kail Piho ja Han-Hendrik Piho tulevad starti pärast Soomes toimunud treeninglaagrit. Laskesuusataja Kauri Kõiv soovib murdmaameestest kindlasti kiiremini joosta. Osalema on oodata ka teisi Otepääl treeninglaagris viibivaid murdmaasuusatajad.

Kell 11 on kõigile väikestele jooksusõpradele Pühajärve Puhkekeskuse pargis Mumuu lastejooksud. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Kui keegi tahab osaleda kahel üritusel, siis pühapäeval on Pühajärvel kavas ka rahvatriatlon.

Lisainfot Pühajärve jooksu kohta saate lugeda siit.