Pühapäeval toimub Kõrvemaa suusamaraton

Eeloleval pühapäeval tuleb RMK Kõrvemaa suusamaratoni starti arvukalt suusasõpru tippsõitjatest pühapäevasuusatajateni. Toimuvad ka meeleolukad lastevõistlused.

Kõrvemaa suusamaraton, mis on samanimelise nelikürituse esimene osa, pidi algselt toimuma 4. veebruaril, kuid lükkus krõbeda pakase tõttu kolm nädalat edasi. 26. veebruaril algab suusapäev kell 12 lastesõitudega, millele registreerimine ja võistlus toimub RMK lastealal ”Noorendik” ning on kõigile tasuta.

Kell 12.30 antakse start RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidule, 38 km distantsile. Veerand tundi hiljem, kell 12.45 lähevad rajale 19 km harrastussõitjad. Sõidetakse vabastiilis, aga kogu raja ulatuses on sees ka klassikajälg. Rajad kulgevad talvise Kõrvemaa kaunil maastikul ja on kõigile jõukohased. Stardi- ja finišipaik asub Kõrvemaa Suusa- ja Matkakeskuses.

Kes pole veel jõudnud ennast registreerida, siis seda saab teha internetis aadressil www.jooks.ee ja kohapeal võistluspäeva hommikul. Lume ja ilmaolud on Kõrvemaal suurepärased.

Nelikürituse kavva kuuluvad lisaks pühapäevasele suusamaratonile veel 28. aprillil toimuv kevadjooks, 14. juulil aset leidev triatlon ning 22. septembril sõidetav rattamaraton.