Pühapäeval toimub traditsiooniline Rabajooks

Eeloleval pühapäeval peetakse kokku 80. korda Rabajooks, mis on traditsiooniline Nõmme spordiüritus. 80. kord ei tähenda siiski 80 aasta pikkust tava, sest Rabajooksu traditsioon on ka selle toimumine kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rabajooks on kõigile osavõtjatele tasuta. Üritusele on oodatud ka kepikõndijad.

Pidevalt on ka Rabajooksu stardipaik olnud Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. Raja pikkus on 6,3 km. Esimene ühisstart antakse kell 11. Järgnevad stardid on iga 5 minuti tagant kuni kella 12ni. Esimeses ühisstardis kell 11  startinute vahel selgitatakse välja kolm paremat meest, naist, poissi (sünd 2001. a või hiljem) ja tüdrukut (sünd 2001. a või hiljem). Esimesed 1600 lõpetanut saavad vimpli.

Rabajooksu korraldustoimkond juhib tähelepanu, et tegemist on eelkõige rahvaspordiüritusega, osalejatel tuleks võimalike vigastuste vältimiseks valida kindlasti sobiv jooksutempo. Samuti on palve kõigile koeraomanikele, et loomi rajale kaasa ei võetaks, sest see häirib teisi jooksjaid.

Ilmaprognoos jooksupäevaks on soodne, lubatakse umbes 10 kraadi sooja ning kuiva ja vahelduva pilvisusega ilma.