Pulli järve jooksul võidutses orienteeruja Kenny Kivikas

Pulli järve jooksu start on antud. FOTO: Võrumaa Spordiliit
Võrumaal Misso vallas 24. juunil toimunud 12. Pulli järve jooksu võitis tartlasest orienteeruja Kenny Kivikas, kes viimati noppis seal esikoha kolm aastat tagasi.
Kivikas tegi järvele tegi kaks tiiru peale ning läbis umbes 7,2 km pikkude distantsi ajaga 23.50,4. “Kohe stardist panin kõva tempo peale ja tahtsin kindlasti metsavahele jõudes esimene olla. Endale üllatuseks ei tulnud keegi minuga kaasa. Teisel ringil ei suutnud ma sama kiirust hoida, mis esimesel,” väitis Kenny Kivikas Jooksuportaalile. Ta sai enda sõnul natuke lisamotivatsiooni Keio Kitselt, kes eelmisel päeval Karksi-Nuias võitis. Sarnaselt kitsele käis ka Kivikas eelmise aasta lõpus kannaga operatsioonil. “Jooksma hakkasin alles aprilli teisel nädalal ja seda arvestades on vorm päris hea juba,” leidis Kivikas.

Teisena ületas finišijoone Tartumaa jooksja Anti Puustus ja kolmandana Võru Suusaklubi esindaja Raido Ränkel, kes kaotasid võitjale vastavalt 47,4 ja 53,1 sekundiga. Naistest oli ajaga 29.56,5 kiireim üldjärjestuses 39. koha saanud Johanna Ardel (SK Beavers) Valgamaalt. Teisena lõpetas Kertu Ränkel Võru Suusaklubist 31.50,3-ga ja kolmanda koha Margret Zimmermann Tartust 32.26,2-ga.

Kui rajarekord tänavu sündimata, siis osalejate arvu poolest löödi senine rekord üle: põhijooksul startis 270 ja lühikesel distantsil 64 jooksjat, lisaks lõi kaasa 103 mudilast ja 41 kõndijat ehk siis kokku oli osalejaid 478. Võrumaa pikamaajooksusarja järgmine etapp on 5. juulil toimuv Rõuge viie järve jooks.
Pulli järve jooksu tulemused ja pildid
JOOKSUPORTAAL