Rääbisejooksul kiireimad Dmitri Aristov ja Moonika Pilli

Rääbisejooksu start. Foto:  Aleksander Komšin
Rääbisejooksu start. Foto: Aleksander Komšin

Teistkordselt eile Ida-Virumaal Alajõe vallas Peipsi liivakaldal peetud Rääbisejooksul said 10 km distantsil esikoha Dmitri Aristov Kohtla-Järvelt ja Moonika Pilli Rakverest.

Ida-Virumaa heade jooksude sarjas eelmiselgi kahel võistlusel – Viivikonna elamusjooksul ja ümber Kuremäe kloostri jooksul – võidutsenud Dmitri Aristov sai sel korral võiduajaks 40.02 ehk kuum ilm ja rannaliiv lisasid ta tavapärasele tulemusele enam kui kuus minutit.

Teisena lõpetas sarjas esmakordselt kaasa löönud läänevirulane Moonika Pilli ajaga 40.40, kes tegi nädalavahetusel kuldse järveduubli, sest laupäeval oli ta olnud naistest kiireim ümber Pühajärve jooksul. Tema sai ka kuuks ajaks uue Peugeot kasutusõiguse.

Meestest järgnesid Aristovile tallinlane Tarass Snitsarenko (41.31) ja sillamäelane Anatoli Suvorov (42.07). Naistest oli Pilli järel teine Tartus õppiv Avinurme neiu Silva Suvi (46.15) ja Ida-Virumaa head jooksude sarja Kuld50 arvestuse naiste liider Eike Mällo (52.24).

5 km kiireimad olid Jaan Kostjukov (19.46) ja Anastassia Bogatõreva (22.40). Lisaks karikatele ja auhindadele kuulusid parematele mõistagi ka suitsurääbiseid. Kõik lõpetajad said soovi korral maista uhhaad.

Kokku osales eri jooksudel enam kui 180 inimest. Võistluse tegid ka atraktiivseks loosiauhinnad, loosirattas olid nii jalgrattad kui ka kalamehepaat. Korraldajatel vedas ilmaga, sest kuigi võistluste ajal kimbutas jooksjaid päike, siis võib öelda, et neil läks hästi, sest paarkümmend minutit pärast autasustamist tõusis torm. “Võistluskeskuse lähedal oli mitu puud murdunud ja tuleb tänulik olla, et ilmataat lasi võistluse ära pidada,” sõnas võistluse peakorraldaja Deniss Hudilainen.

Viieetapilise Ida-Virumaa heade jooksude sarja neljanda etapina on 6. augustil kavas Oriflame Wellness Kiikla karujooks, kus kahesajale esimesele 10 ja 3,5 kilomeetrile (sünd. 1998. a ja varem) registreerijale kingitakse võistluse nimeandja poolt Oriflame võimlemismatt. Sarnaselt Alajõele saavad ka Kiiklas kõik osalejad suppi.