Rabajooksu võitsid Tõnu Lillelaid ja Evelin Talts

Pühapäeval Pääskülas toimunud SWECO Projekt AS-i ja Nõmme Linnaosa Valitsuse korraldatud 77. rabajooksu võitis Tõnu Lillelaid (pildil) ümmarguse tulemusega 20.00.
Kristo Reinsalu kaotas talle 22 ja Allan Männi 29 sekundiga. Esimeses ühisstardis läks 6,3 km pikkusele ringile üle 1200 jooksja, kirjutab Jooksuportaal.
Naistest võitis rabajooksu eelmisel päeval Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel hõbedale tulnud Evelin Talts ajaga 21.43. Järgnesid Mägi 23.27-ga ja suusataja Piret Pormeister 26.00ga. Kokku osales jooksus 1839 registreerimiskaardi täitnud rahvaspordisõpra. Esimesed 1450 lõpetanut said insener Kristi Merilo poolt kujundatud toreda vimpli.
Ilm oli teist aastat järjest soodne: umbes 13-14 soojakraadi ja päikesepaisteline. Mullusega võrreldes oli aga rada kuivem, sest möödunud aastal polnud Rabajooksu päevaks metsas veel lumi täielikult sulanud. Rabajooks peetakse kaks korda aastas, teine võistlus on kavas sügisel.