Radissoni trepijooksul sündisid rajarekordid

Kolm kiiremat naist Radissoni trepijooksul. Foto: Erkki Viljarand

Eesti trepijooksu karikasarja teisel etapil – 12. veebruaril toimunud Radissoni hotelli paarisjooksul tehti ajalugu, sest nii meeste kui naiste võitja püstitasid individuaalarvestuses rajarekordid.

Meestest jooksis kõige kiiremini 26. korrusele Rauno Tiits ajaga 1.58. Tegemist on uue rajarekordiga. Varasem parim tulemus kuulus neli sekundit kehvema ajaga samuti Tiitsi nimele. „Väga vinge võistlus. Kaks soomlast tulid siia kindla plaaniga ära võita. Üks neist edestas mind sügisel Soomes sealsel trepijooksul kahe sekundiga, teist õnnestus võita. Nüüd jäin peale 11 sekundiga,“ rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Radissoni trepijooks jääb ajalukku ka teise omapärase juhtumi poolest. Nimelt jäid kolm meest – Indrek Vait, soomlane Aku Joentausta ja Lauri Loodsalu täpselt ühe ajaga 2.09 jagama teist kohta. „Algul mõtlesime uuesti joosta, aga selle peale oleks kulunud liialt palju aega ja mehed leppisid kõik teise kohaga,“ ütles Tiits.

Naistest võitis trepijooksu eeloleval nädalavahetusel toimuvateks Eesti talvisteks meistrivõistlusteks 3000 m distantsil valmistuv Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 2.31. Ta parandas enda nimel olevat rajarekordit nelja sekundiga. Piret Põldsaar kaotas talle 15 sekundiga ja Kaili Laanemets 28 sekundiga.

Paarisjooksus said soomlased Aku Joentasuta ja Hannu Korpi oma tahtmise ja võitsid esikoha.koguajaga 4.27. Kolm sekundit jäid neist maha Indrek Vait-Rando Riks. Ajaga 4.34 said kolmanda koha Marek Karm-Kert Martma. Segapaaridest võidutsesid Lauri Loodsalu-Kaisa Kukk ajaga 4.40. Naiste paaridest võitis esikoha Piret Põldsaar-Margit Udikas-Susi ajaga 6.05.

Kahe etapi kokkuvõttes juhib Eesti trepijooksu karikasarja Piret Põldsaar 112 punktiga. Kaili Laanemetsal on koos 96 ja Liina Volmersonil 84 punkti. Meestest juhib suure eduga Rauno Tiits maksimaalse 120 punktiga. Järgnevad Indrek Vait 96 punktiga ja Lauri Loodsalu 92 punktiga.