Rae Run sügisjooksu võitsid Roman Hvalõnski ja Luna-Aleksandra Lagoda

Rae Run sügisjooksu start. Foto: UP Sport

15. oktoobril Harjumaal Jüri terviseradadel toimunud Rae Run sügisjooksu võitis meestest Roman Hvalõnski Sparta spordiseltsist ning naistest Luna-Aleksandra Lagoda, kes võistles noorteklassis.

Hvalõnski läbis 5,8 km pikkuse distantsi ajaga 19.13,94. “Kahjuks mul ei olnud seal kellegagi koos joosta. Jooksin omas rütmis tempo trenni kiirusega. Peale laupäevast murdmaajooksu Eesti karikavõistlusi oli tarvis niiöelda jalad lahti joosta,” ütles Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ainsana suutsid talle konkurentsi pakkuda Treeninpartneri teatevõistkond. “Nendega sain joosta umbes kolm kilomeetrit, siis jäid nemadki maha,” tõdes Hvalõnski.

Teisena lõpetas noorteklassi kuuluv Kristian Otlot 21.16,79-ga. Kolmanda koha sai M40 vanuseklassi parim Kain Väljaots (Täppsportlased) ajaga 21.18,48. Naistest võitis Rae Run sügisjooksu nooruke Luna-Aleksandra Lagoda ajaga 21.51,88. Järgnesid Maris Terno (SK Saue Tammed) 23.13,14-ga ja Brit Rammul (Sparta) 23.32,81-ga.

Kokku osales Rae Run sügisjooksul 290 jooksjat. Lastejooksudel osales 135, põhijooksus 115 ning lisaks lõi kaasa 10 teatejooksu tiimi.