Rae Run Suvejooksu võitsid Mardo Lundver ja Maris Terno

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Eile Tallinna lähedal Jüri terviseradadel toimunud Rae Run Suvejooksu 5,8 km pikkuse distantsi võitsid meestest Mardo Lundver ja naistest Maris Terno.

Rapla jooksuklubi esindav Mardo Lundver, kes tuli Haapsalust 43. omavalitsuste suvemängudelt, kus osales 1500 m ja 400 meetri jooksus, esindades Kehtna valda, jõudis Rae Run Suvejooksu stardipaika umbes veerand tundi enne jooksu algust. Vaatamata sellele võitis ta jooksu ajaga 19.12.

“Organismis on hetkel väike väsimus sees, aga õnneks nii palju pingutada kannatas, et esikoht endale napsata. Võistlust juhtisin algusest lõpuni. Pehmepoolne Jüri terviseraja multširada mulle meeldis, vähemalt on jalasõbralik. Aaro Tiiksaarega, kes viimasel ajal väga head minekut näidanud, püsis vahe stabiilne, kuid kontrollisin olukorda, kuigi konkurent hoidis mul pidevalt meeled erksana,” ütles Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Edasi valmistub ta Eesti meistrivõistlusteks, kus tahab võimalikult hea etteaste teha 1500 m ja 5000 m distantsil.

Mardo Lundverile kaotas 12 sekundiga Aaro Tiiksaar, kes päev varem näitas head minekut ümber Pühajärve jooksul, kus sai 6. koha. Kolmandaks tuli Aleksander Kulešov (Treeningpartner) ajaga 19.54. Naistest võitis jooksu Maris Terno (Sparta) tulemusega 23.06. Järgnesid Maria Veskla (Sparta) 23.30-ga ja Linna Kesamaa 25.42-ga.