Rae valla lahtisel krossil parimad Kenny Kivikas ja Kaisa Kukk

Naiste jooksu start. FOTO: URMAS PÕLDRE
Vanameister Urmas Põldre korraldas oma vastloodud klubiga UP Sport 7. oktoobril Rae valla lahtised krossijooksu võistlused, kus parimateks osutusid Eesti linnajooksusarja võitja Kaisa Kukk ja meestest Kenny Kivikas.
Põldre üritus meelitas Jüri terviseradadele kohale 133 jooksjat, sealhulgas ka oma ala tegijad Kaisa Kukk ja Olga Andrejeva, Kenny Kivikas, Sander Jürs, Tõnu Lillelaid, Taavi Tambur, Allan Männi ja teised. Meeste ligi 6 kilomeetri pikkuse distantsi võitis orienteeruja Kenny Kivikas ajaga 18.37,9. Talle pakkusid konkurentsi Sander Jürs ja Karel Hussar.
“Esialgne plaan oli lihtsalt rahulikult teiste taga kulgeda, kuid esimeses järsus kurvis võeti hoog liiga maha ja otsustasin ette minna. Tegin mõnesaja meetri pikkuse kiirenduse ja vaatasin, kes kaasa tulid. Seejärel jooksime kolmekesi koos,” rääkis Kivikas Jooksuportaalile. Umbes 4,6 kilomeetri peal hakkas Hussar maha jääma. Kui lõpuni jäi kilomeeter, jooksis Kivikas Sander Jürsist mööda ja jõudis kiiremas tempos esimesena finišisse. Jürs finišeeris teisena ajaga 18.49,8 ja Hussar kolmandana ajaga 18.58,9.

Naised jooksid poole lühemal maal ehk 3 kilomeetrit. Siin ei olnud vastast naeratades lõpetanud Kaisa Kukele, kes võitis ajaga 11.27,2 esikoha. Pärast naiste jooksu, tegi ta trenni mõttes kaasa ka meeste 6-kilomeetrise distantsi. Teiseks tuli Olga Andrejeva 11.58-ga ja kolmandaks Anne-Ly Palm 12.37,4-ga.

Urmas Põldre korraldas oma klubiga Rae valla krossijooksu võistlusi esimest korda. Enne viisid seda läbi teised. Ta oli väga rahul, et juba esimesel korral nii palju jooksjaid kohale ilmus. Täiskasvanute arvestuses jooksis 34 meest ja 18 naist. Noortele olid kavas vastavalt vanusele 600 m, 800 m ja 1500 m jooksud. “Põnevuse lisamiseks tekitasin poole peal vahefiniši, mille samuti võitis Kenny Kivikas,” ütles Põldre, kes oma klubi vedanud alles kaks nädalat. Lastejookse on ta korraldanud kuus aastat ja selle pealt tuli edasi minna, kuna jooksuhuvilisi ning harjutajaid leidus. Kevadel tahab ta järgmise krossijooksu korraldada ja mõlgutab mõtteid krossijooksusarja peale.