Raido Mitt kaitses ümber Harku järve jooksu võitu

Raido Mitt võitjana finišisse jõudmas. Foto: DFDS Järvejooksud
Raido Mitt võitjana finišisse jõudmas. Foto: DFDS Järvejooksud

Head Inimesed esindaja Raido Mitt võitis täna DFDS järvejooksude sarja esimese osavõistluse, palava ilmaga toimunud 47. ümber Harku järve jooksu, kaitstes sellega mullust esikohta. Naistest saavutas esikoha Laura Maasik.

Raido Mitt (Head Inimesed), Raivo Alla (Sparta) ja Marti Medar Treeningpartnerist püsisid algul koos. Kilomeeter-poolteist pärast starti jäi triost esimesena maha Medar. “Poolel maal pärast asfaldilt maastikule pööramist tuli mul Allaga vahe sisse, lõpus jäi üle ainult võit vormistada,” rääkis Raido Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta võitis 6,4 km pikkuse järveringi ajaga 20.08. Tänane palav ilm võitjale sobis. “Mul ei ole kuumuse vastu kunagi midagi olnud. Kogu järvejooksude sarja ma kahjuks kaasa teha ei saa, kuid täna oli vahelduseks hea võita,” lisas Mitt, kes läks starti kindla mõttega esikohta kaitsta.

Homme Raido Mitt Rapla Selveri suurjooksul ei stardi ja otsustas selle asemel võistelda samal päeval Kunda linnajooksul. “Kuna mind personaalselt kutsuti, siis osalen. Läheb hea trenni eest,” lausus Mitt. Küll aga lööb Mitt kaasa Võru-Väimela maanteejooksul, mis on üks Võrumaa pikamaajooksusarja osavõistlus. Enne Narva poolmaratoni osaleb ta veel juuni algul Otepää jooksutuuri ühel etapil.

Raido Miti järel lõpetas täna ümber Harku järve jooksu teisena Raivo Alla, kaotades võitjale 9 sekundiga. “Pöördekohas jäin natuke jokutama ja Raido pääses eest ära. Eks ma seda arvasin ka , et Raido on täna parem. Ta on saanud talvel häid kiirustreeninguid teha. Loodetavasti kogun suvel kiirust ka jalga. Hetkel ei teagi, kas alustan maratoni ettevalmistust või teen natuke veel väledamaid treeninguid,” lausus Alla.

Kuna ta ei ole talvel mahtu teinud, siis kahtles jooksumees, kas suudab maratonidistantsi vastu pidada. “Tasub mõelda, kas hakata pigem valmistuma 10 000 m Eesti meistrivõistlusteks kui maratoniks. Ma ei ole enda jaoks veel proioriteete paika pannud,” arutles Alla. Treeninguid võtab ta rahulikult ning ei ole endal niiöelda ninast verd välja jooksnud. Kolmanda koha sai täna Marti Medar ajaga 21.09.

Vasakult: Laura Maasik, Pille Hinn, Marion Tibar, Liis-Grete Arro ja Liliana Torn. Puudub 2. koha omanik Olga Andrejeva. Foto: Ahto Jakson
Vasakult: Laura Maasik, Pille Hinn, Marion Tibar, Liis-Grete Arro ja Liliana Torn. Puudub 2. koha omanik Olga Andrejeva. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis ümber Harku järve jooksu Laura Maasik ajaga 23.32. “Algul jooksin Olga Andrejevaga koos, poolel maal tõstsin tempot ja vahe kasvas. Starti läks ta võidumõtetega, kuid kartis ka konkurente, kes on praegu väga heas vormis,” ütles Maasik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta ei osanud veel öelda, kas teeb kaasa kogu järvejooksude sarja, sest kalender on väga tihe. “Vaatan, kuidas vastu pean. Tahaks küll, aga ei tea, kas jõuab,” lisas Maasik.

Teisena jõudis järveringilt finišisse Olga Andrejeva (Sparta) ajaga 23.57. “Jooksin täisjõuga ja seda algusest peale. Kolmandal kilomeetril läks Laura mööda ja hakkas ära minema. Selleks ajaks tundsin, et mu jalad on justkui kinni ning ma ei jõudnud talle järgi,” tunnistas Andrejeva.

Kolmanda koha sai tema klubikaaslane Pille Hinn tulemusega 24.11. “Võidu peale ma kindlasti ei mõelnud. Arvasin, et jään ikka tahapoole. Kolmas koht tuli mulle üllatusena,” tõdes Hinn. Poolteist kilomeetrit enne lõppu jõudis ta kolmandal ja neljandal kohal tol hetkel jooksnud naistele selja taha ning möödus ja kiirendas. Hinn tahab kogu järvejooksude sarjal kaasa teha.

47. ümber Harku järve jooksu tulemused

Viimased uudised