Raido Mitt naases vigastuspausilt Viru-Nigula rahvajooksu võiduga

Raido Mitt. Foto: Indrek Mänd
Raido Mitt. Foto: Indrek Mänd

Juuli keskel 10 000 m Eesti meistrivõistlustel katkestamise järel väikese vigastuse ja väsimuse tõttu rohkem kui kuuajase pausi võtnud spordiseltsi Sparta jooksja Raido Mitt tegi esimese stardi täna Viru-Nigula rahvajooksul, mille võitis Elar Vulla ja Vjatšeslav Košelevi ees.

Raido Mitt läbis 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 24.37,3. Esimese 1,5 km jooksis ta koos Elar Vullaga, kuid järgnenud maastikul pani Mitt oma paremuse maksma. Teisena lõpetas Elar Vulla 25.25,6-ga ja kolmanda koha sai vanameister Vjatšeslav Košelev ajaga 26.03,3.

“Pärast 10 000 m Eesti meistrivõistluste katkestamist võtsin aja maha, kuna tuli väike vigastus. Tegin treeningutesse pausi, ravisin vigastust ning puhkasin hooaja esimese poole võistlustest. Nüüdseks olen nädala korralikult harjutanud ja otsustasin oma vormi Viru-Nigula rahvajooksul testida,” rääkis Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kuigi sel nädalavahetusel oli jooksukalendris ka teisi üritusi nagu Peetri jooks ja Tartu Suvejooks, pidas Mitt õigeks ennast proovida just Viru-Nigula rahvajooksul. “Teistel jooksudel oleks läinud väga rabelemiseks. Pigem võtsin väiksema jooksu plaani. Seis ei ole veel nii hea ja pelgasin natuke jala pärast ka. Valisin jooksu, kus ei pidanud endast kõike anda ja sain teha korraliku treeningpingutuse,” selgitas Mitt.

Orienteerumise MMiks valmistudes tegi ta jalale liiga. “Olin natuke väsinud. Tegin sprindiks intensiivseid ja lühikesi lõike kaardiga. Pärast seda hakkas parema jala reis tunda andma. Täpselt ei saanudki aru, mis seal juhtus. Praeguseks olen puhkuse ja massaažiga vigastustest loodetavasti jagu saanud. Varem reis võisteldes tunda ei andnud, kuid 10 000 m Eesti meistrivõistlustel lõi välja. Selleks ajaks olin nii füüsiliselt kui vaimselt väsinud. Kõik need asjad kokku põhjustasid katkestamise,” tõdes Mitt.

Täna tahtis ta küll veidi kiiremini joosta. Kell näitas keskmiseks kiiruseks 3.17 km kohta. “Lootsin, et olen võimeline 3.10-3.15 jooksma, aga rajal esines üsna palju maastikku ja mõned tõusud,” sõnas Mitt. Kuna jalg tundub praegu tal heas seisus, plaanib ta järgmisel laupäeval startida ümber Ülemiste järve jooksul, seejärel Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul ja SEB Tallinna Maratonil kas 10 km või poolmaratoni distantsil. “Loodan, et hooaja lõpus saan veel mõne hea jooksu teha ja miks mitte ka võidu võtta,” arvas Mitt.

Naistest võitis Viru-Nigula rahvajooksu üldarvestuses 8. kohale platseerunud Marion Tibar (Sparta) ajaga 29.00,6. Tema järel finišeeris teisena Liis-Grete Arro (Sparta) 29.38,3-ga. Kolmandaks tuli Keili Floren ajaga 30.59,3.

18. Viru-Nigula rahvajooksu tulemused