Raido Mitt noppis Võrumaa pikamaajooksusarjas teise etapivõidu

Raido Mitt võitjana finišis. Foto: Võrumaa Spordiliit

Eile palava ilmaga ümber Pühajärve jooksul kolmanda koha saanud orienteeruja Raido Mitt ei pidanud paljuks juba täna õhtul startida Võrumaa pikamaajooksusarja 5. etapil – Rõuge kuue järve jooksul, mille võitis Eesti suusakoondise mehe Raido Ränkeli ees.

Mitt läbis 10 km pikkuse põhidistantsi ajaga 41.31,7. Sparta spordiklubisse kuuluva orienteeruja jaoks on see juba teine võit Võrumaa pikamaajooksusarja võistlusel. 24. juunil võitis ta ümber Pulli järve jooksu. “Proovisin kaks päeva järjest pingutada. Rõuges on sobiv rada ka orienteeruja jaoks. Vorm on täitsa hea. Pühajärve jooks ei andnud täna tunda. Ausalt öeldes seal poodiumile küll ei julgenud loota. Arvasin, et kui kuue hulka jooksen, siis on hästi. Endalegi üllatuseks tulin Pühajärvel kolmandaks,” ütles Mitt. Rõuge kuue järve jooksu rada kulgeb enamuses mööda kallasäärt koos tõusudega.

Tänasel jooksul sai Raido Mitt kaks kilomeetrit enne lõppu asfaldilõigul ja sellele järgnenud tõusul konkurentide ees edumaa sisse. Sinnamaani püsis koos neljaliikmeline juhgrupp, kuhu kuulusid peale Miti veel Raido Ränkel, Anti Puustus ja Karel Tammjärv. Ränkel kaotas Mitile finišis 17 sekundiga. Ka Ränkel osales eile ümber Pühajärve jooksul. Kolmanda koha sai Anti Puustus (KJS Sakala) 42.02,3-ga ning neljandana lõpetas teine suusataja Karel Tammjärv Tartu Suusaklubist 42.15,5-ga.

Kuna Võrumaa pikamaajooksusarja järgmine etapp – 24. juulil toimuv ümber Uhtjärve jooks kattub orienteerumise Eesti meistrivõistlustega, siis tõenäoliselt Mitt seal osaleda ei saa. “Uhtjärve jooksu rada on küll orienteerujale sobiv, aga eks paistab, kas sinna jõuan. Ilmselt jäävad kaks-kolm järgmist Võrumaa pikamaajooksusarja etappi mul vahele, ” kahtlustas Mitt.

Kiirem naine oli seekord Rõuge kuue järve jooksul Kristel Sibul (OK Kobras) ajaga 47.53,2. Tema järel lõpetas teisena suusataja Tatjana Mannima 51.04,4-ga. Kolmandaks tuli Keidi Keir Kukk Pärnust 52.10,3-ga.