Raido Mitt võitis 28. Kunda linnajooksu

Kuna linnajooksu meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu
Kuna linnajooksu meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Eile toimunud 28. Kunda linnajooksu võitis päev varem ümber Harku järve jooksul esikohta kaitsnud Raido Mitt spordiseltskonnast Head Inimesed.

Mees võttis enda sõnul jooksu rahulikult, võites 8,8 km pikkuse põhidistantsi ajaga 31.26, aidates teisena lõpetanud Cris Pollile (SK ProRunner) tempot teha. “Jooksin minimaalse pingutusega, et ennast mitte kulutada. Kuni poole maani püsisin kolmandal kohal, siis läksin Cris Polli kõrvale, kes tahtis, et jookseksin mõnda aega temaga. Mõtlesin, et miks mitte ning jooksin pea lõpuni tema kõrval, mistõttu jäi finišis väike vahe,” ütles Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Harku järve jooksu võistlust ta küll jalgades ei tundnud, aga samas ei osanud ta tempo põhjal öelda, kas ja kui taastunud on.

Teisena lõpetanud Cris Poll kaotas Raido Mitile kolme sekundiga. “Jooksin kolm kilomeetrit jooksin teisel kohal. Raido Mitt ja Peep Jalakas olid paarkümmend meetrit tagapool. Kolmandal kilomeetril püüdsin Peebu kinni ja jooksin natukene aega ees üksi. Teadsin küll, et Raido läheneb tagant, aga millal, ta mind kätte saab, seda ei osanud arvata. Kui Raido mind kinni püüdis, siis küsisin temalt, et kas saab mind natuke vedada. Temal ei olnud vahet, sest esikohta ei oleks nagunii keegi ohustanud. Raido aitas mul kuni staadionini teist kohta hoida. Sellest tuli ka nii napp vahe finišis,” rääkis Poll.

Kolmanda koha sai kuni komanda kilomeetrini Cris Polli ees liidrina jooksnud Peep Jalakas (Sparta) ajaga 31.37. Naistest võitis jooksu Marion Tibar (Head Inimesed) tulemusega 34.06. Teiseks tuli Liis-Grete Arro (Sparta) 34.40-ga ja kolmandaks Kelly Vildek (Rakvere Orienteerumisklubi) 40.33-ga.

28. Kuna linnajooksu tulemused