Raido Ränkel alustab oma esimest laskesuusatamise hooaega IBU karikasarjas

Raido Ränkel. Foto: Scanpix
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Eesti laskesuusatamise koondislased tutvustasid täna uue hooaja plaane. Neist esimest korda astub biatlonis võistlustulle endine murdmaasuusataja Raido Ränkel.

Oma esimest laskesuusahooaega alustav Raido Ränkel läheb 28. novembril starti Norras Sjusjöenis IBU karikasarja võistlusel, kus hakkab püüdma MK-normi. „Laskmine areneb iga päevaga aina edasi. Kui treeningul saavutatud lasketäpsuse suudan realiseerida ka võistlustel, siis ei tohiks normiga probleemi olla,” ütles Ränkel.

Beitostöleni katsevõistlustel meestest parimaid tulemusi näidanud laskesuusataja Kalev Ermits pidi mõned nädalad küll vigastuse tõttu treeningutes pausi tegema, kuid ettevalmistus Ermitsa sõnul ei kannatanud. „Tahaks kevadel tagasi vaadates näha sel hooajal rohkem õnnestumisi,“ lausus Ermits. Östersundi MK-etapile suunduvad ka Rene Zahkna ja Robert Heldna.

Naistest sõidavad otse Rootsi Östersundi MK-etapile Regina Oja, Tuuli Tomingas ja Grete Gaim. Johanna Talihärm avab oma hooaja IBU karikasarja võistlusel Norras Sjusjöenis. „Tuleb tõdeda, et hooaja alguses on startides veidi keerulisem ennast käima saada, kuid IBU Cupil käimine annab hea võimaluse ennast karikavõistlusteks ette valmistada,” leidis Talihärm.

Peatreener Indrek Tobrelutsu sõnul kulges suvine ettevalmistusperiood igati plaanipäraselt. “Üldises plaanis sujus suvel kõik hästi ja suutsime luua hea baasi. Viimased viis nädalat on tihedast laagriperioodist tingituna olnud üsna rasked, mistõttu on ka väsimuse aste hetkel üsna kõrge. Samas hooaega vaadates on maailmameistrivõistluste ja koduste Euroopa meistrivõistlusteni veel kolm kuud aega,” märkis Tobreluts.

Veebruari lõpus vahetult pärast laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi toimuvad Otepääl lahtised Euroopa meistrivõistlused. “Plaanin kindlasti Otepääl starti tulla ja näen seda sama tähtsana kui MMi. Ühes joones võistlemine sobib mulle paremini. Ka kodupublik innustab mind kiiremini sõitma,” ütles Regina Oja.

Laskesuusatamise MK-hooaeg avatakse 30. novembril Östersundis.