Raido Ränkel asendab MM-i klassikasprindis Siim Sellist

Juba ülehomme algavad Val di Fiemmes suusatamise maailmameistrivõistlused, kus esimeseks medalialaks on klassikasprint. Haigestunud Siim Sellise asemel läheb neljapäeval starti Raido Ränkel.

Tänavu alla 23-aastaste maailmameistrivõistlustel klassikasprindis 15. koha saanud Ränkel tegi eile ülimalt sitke sõidu Tartu Maratonil, lõpetades 18-ndana. Millist mõju maraton MM-ile võib avaldada, seda Ränkel ei tea. “Loodetavasti kiired lihased jäid pärast maratoni alles,” ütles Ränkel ETV spordisaatele.

Veel on meessprinteritest stardis Kein Einaste ja tänavune Eesti meister, Oslo maailmameistrivõistluste kuues Peeter Kümmel. “Võtmesõnaks on olnud puhkus. Olen võistlusnälga kogunud,” lisas Kümmel.

Klassikasprindis tiitlivõistlustelt eestlaste parima ehk 10. koha kaheksa aastat tagasi Oberstdorfis välja sõitnud Anti Saarepuu on hiljutistest haigustest ära kosunud. “Viimased trennid on väga hästi läinud. Mõtted on juba Val di Fiemmes,” lausus Saarepuu. “Varasemad tiitlivõistlused on mul üsna hästi välja tulnud ja nüüd lähen Itaaliasse kõrgete sihtidega.”