Raido Ränkel avas suusahooaja Olosel klassikasprindi 6. kohaga

Raido Ränkel. Foto: Scanpix
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Eesti suusatajad võistlesid täna Soomes Olosel klassikasprindis, kus neist parimana jõudis Raido Ränkel finaali ja sai seal 6. koha.

Kvalifikatsioonis sõitis Ränkel välja 3. koha. Kvalifikatsioonivõistluse kiireim oli venelane Aleksander Bolšunov, norralane Erik Valnes kaotas talle 0,86 sekundiga ja Raido Ränkel 5,9 sekundiga. Teistest 30 parema sekka mahtunud eestlastest näitas Henri Roos kuuendat aega (+8,77), Marko Kilp oli 12. (+11,67), Kaarel Kasper Kõrge 21. (+16,25) ning Vane Vähk 27. (+19,19).

Ainsa eestlasena pääses poolfinaali veerandfinaali võitnud Raido Ränkel. Marko Kilbil purunes veerandfinaalis kepp ja ta pidi leppima 3. kohaga. Kaarel Kasper Kõrge sai eelsõidus 21. koha, aga otsustas mitte veerandfinaalis startida. U23 koondislane Henri Roos lõpetas veerandfinaali kolmanda kohaga.

Poolfinaalis sai Raido Ränkel norralase Erik Valnese järel teise koha (+1,39) ning jõudis finaali, kus leppis kuuenda kohaga. Võidu võttis norralane Erik Valnes venelase Aleksander Bolšhunovi (+0,35) ja sakslase Thomas Bingi (+5,41) ees.

Raido Ränkel jäi hooaja esimese stardiga üsna rahule. “Eelsõit oli päris hea ja veerandfinaalis suutsin juba kontrollida kogu sõitu. Finaalis paraku värskust ei jagunud, kuna sõitsin viimases veerandfinaalis ja teises poolfinaalis ning sain veidi vähem taastumisaega. Kokkuvõttes olen siiski rahul ja ootan, nädalavahetuse distantsivõistlusi ja muidugi MK avaetappi Rukal,” ütles Ränkel.

Täna kokkuvõttes 14. koha saanud Marko Kilbi sõnul ei kulgenud eelsõit üldse nii nagu lootis. “Endale aru andes, teadsin, et ei ole veel väga konkurentsivõimeline. Veerandfinaalis oli enesetunne juba parem, kuid kepi murdumine ja konkurentide kinnipüüdmine röövis palju energiat. Muidugi oleks tahtnud veel sõita, enesetunne läks aina paremaks, aga seekord ei olnud õnn minu poolel. Homme olen uuesti stardis, et proovida oma hetkeseisundist paremat ülevaadet saada,” kommenteeris Kilp.

Homme on kavas 10 km klassikalises tehnikas. Meie meestest stardivad Algo Kärp, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Marko Kilp ja Kaarel Kasper Kõrge.

Olose klasssikasprindi tulemused