Raido Ränkel hooaja avavõistlusel klassikasprindis kuues

Raido Ränkel oli klassikasprindis eestlastest parimana kuues Foto: Raul Seema
Raido Ränkel oli klassikasprindis eestlastest parimana kuues. Foto: Raul Seema

Eesti murdmaakoondis alustas täna Olosel hooaega traditsioonilise esimese lume võistlusega „FIS Tykkikisat“. Täna kavas olnud klassikasprindis sai eestlastest parima koha Raido Ränkel, kes jõudis poolfinaali ja sai 6. koha. Naiste arvestuses oli Triin Ojaste meie parimana 11.

Meeste kvalifikatsioonis näitas Marko Kilp soomlase Ari Luusua järel teist, Kein Einaste viiendat ja Peeter Kümmel üheksandat aega. Veerandfiniaali 16 parema hulka pääses ka 13. aja välja sõitnud Ränkel. Naistest oli Triin Ojaste ajasõidu kümnes. Vaid 0,28 sekundiga jäi veerandfinaalist välja Laura Alba, kes sõitis välja päeva 18. aja. Kvalifikatsiooni kiireim oli poolatar Justyna Kowalczyk.

Veerandfinaalist murdis ainsa eestlasena ennast kaheksa parema hulka Ränkel, kes sai oma sõidus teise koha. Kümmel ja Einaste jäid oma veerandfinaalis viimaseks ning Kilp oli kolmas. Seejuures kaotas ta poolfinaalikoha fotofinišiga. Poolfinaalis sõitis Ränkel ennast kolmandaks, kaotades teisena finaali pääsenud norralasele Erik Valnesile 0,91 sekundiga.

“Kahjuks peab tõdema, et hetkel pole vormikõver kiita, aga mees mehe vastu suutsin rohkemat. Eelsõidus ei suutnud ennast realiseerida. Toores on mootor veel, aga võib öelda, et pigistasin hetke olukorrast valja maksimumi,” ütles Raido Ränkel Jooksjale.

Naistest sai Ojaste veerandfinaalsõidus kolmanda koha. Pääs poolfinaali jäi 0,39 sekundi kaugusele. Parima eestlasene oli Raido Ränkel täna 6., Marko Kilp 9., Kein Einaste 13., Peeter Kümmel 15. Naistest oli meie parim Triin Ojaste 11. kohaga, Laura Alba 18.

Homme sõidetakse Olosel naiste 5 km ja meeste 10 km klassikadistantsid.

Tänase võistluse tulemused