Raido Ränkel sai MMil 50 km vabatehnikasõidus 49. koha

Raido Ränkel. Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Raido Ränkel. Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Raido Ränkel sai täna Austrias Seefeldis suusaalade maailmameistrivõistluste viimasel alal, meeste 50 km vabatehnikasõidus 62 lõpetaja seas 49. koha, kaotades võitjale norralasele Hans Crister Holundile +11.27,0.

“Olin parem kui number seljas (Raido Ränkel kandis täna võistlusnumbrit 51 – toim.), vähemalt positiivne. Väga ei jaksanud kannatada, ühtlases tempos pundiga sõitsin. Vaimselt olen väsinud, aga ei ole hullu. Neljandala ringile minnes oli mul liidriga vahe kuus ja pool minutit. Suurt ärakukkumist ei olnud. Õnneks jootmine toimis ja krampe ei tulnud. Suuski vahetasin ühe korra, siis jäin pundist maha ja pidin pikka aega vaeva nägema, et tagasi jõuda,” ütles Ränkel pärast võistlust. Teised suusatajad seoses eestlaste dopinguskandaaliga teistmoodi suhtumist Ränkeli suhtes ei ole väljendanud. “Patsutati õlale,” lausus Ränkel.

Kaarel Kasper Kõrge sai eelviimase ehk 61. koha (+20.02,1). Suur grupp püsis koos 20 kilomeetrit, misjärel tegi norralane Hans Crister Holund otsustava äramineku, kasvatades oma edu jälitajate ees ligi pooleteisele minutile. Kui norralane vahetas suuski, siis grupis sõitnud venelased seda ei teinud. Neist Aleksandr Bolšunov hakkas vahet Holundiga vähendama, suutes selle sõita alla poolele minutile. Holund pidas üksi lõpuni ees vastu ja võitis maailmameistritiitli ajaga 1:49.59,3. Venelane Bolšunov kaotas talle lõpuks 27,8 sekundiga.

Pronksi pärast läks tuliseks lõpuheitluseks alles viimasel kilomeetril suurest grupist lahti rebinud norralaste Sjur Röthe ja Martin Johnsrud Sundby vahel. Lõpusirgel suusatasid mehed kõrvuti, vaid suusasaapa pikkusega edestas Röthe kaasmaalast ja napsas tema ees kõige lahjema medali (+57,8).

50 km vabatehnikasõidu tulemused