Raido Ränkel täitis laskesuusatamise MK-sarja normi

Raido Ränkel. Foto: Scanpix
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Suusatamiselt laskesuusatamisele üle läinud Raido Ränkel tegi täna oma hooaja esimese võistluse Norras Sjusjöenis IBU Cupil, kus sai meeste 10 km sprindidistantsil seitsme möödalasuga 44. koha. Ometi teenis ta sellega 113,51 IBU kvalifikatsioonipunkti, mis tagas pääsu maailmakarikasarja. MK-sarja pääsemiseks peab punktisumma olema alla 125.

Ränkel tegi lamadestiirus kaks möödalasku, kuid püstitiirus ei tabanud ta ühtegi märki ja pidi suusatama viis trahviringi. Finišisse jõudis ta võitjast 3.09,3 hiljem.  Võistluse võitis sakslane Lucas Fratzscher ajaga 28.33,1. Ta eksis lamadestiirus ühe korra.

“Ainuke positiivne asi on see, et täitsin MK-normi. Suusasõit oli rahuldav, laskmine kehv, sest tuul puhus täna äärmiselt tugevalt. Lamadestiirus oleksin tahtnud kõik märgid pihta saada, siis oleks võistlusega rahule jäänud. Püstitiir oli igati loogiline minu jaoks tänase ilmaga,” ütles Ränkel Jooksjale.

“Sellise tuulega polnud mul väga varianti pihta lasta. Oleksin vaid aega kulutanud ja ehk mõne võibolla pihta kobistanud. Sõit tuli välja keskmine, parimale suusaajale kaotasin poolteist minutit,” hindas Ränkel. Juba sel nädalavahetusel lööb ta kaasa Rootsis algaval laskesuusatamise MK-sarja esimesel etapil. .

Naiste 7,5 km sprindidistantsil sai eestlannadest parimana Johanna Talihärm 17. koha (+1.29,5), tehes lamadestiirus kaks ja püstitiirus neli möödalasku. Meril Beilmann sai 55. koha (+3.24,6). Ta eksis esimeses tiirus ühe ja teises kaks korda. Susan Külm lõpetas võistluse 66. kohal (+4.37,4). Mõlemas tiirus eksis ta kolm korda. Esikoha võitis norralanna Karoline Erdal ajaga 26.21,4. Lamadestiirus tegi ta ühe ja püstitiirus kaks möödalasku.