Raili Rüütel tegi Soomes 24-tunni jooksu Eesti rekordi

Raili Rüütel. Foto: Aet Kiisla

Raili Rüütel võistles 24. veebruaril Soomes Espoo sisehallis alanud 24 tunni jooksus, mille lõpetas täna keskpäeval naistest 6. kohal tulemusega 180,726 km, mis tähendab uut Eesti tippmarki.

Varasem Eesti rekord kuulus 2016. aastast Karmen Lepale 173,319 km. Eestlastest võitles Soomes parima koha välja spordiklubi ProRunner jooksja Cris Poll, kes sai üldarvestuses 5. koha ja meestest 4. koha tulemusega 212,668 km. 24-tunni jooksu võitis soomlane Kari Ranta 231,436 kilomeetriga. Teisena lõpetas Rootsi esindaja Dan Välitalo 223,103 kilomeetriga. Üldarvestuse kolmas koht kuulus naiste võitjale jaapanlannale Mizuki Aotanile (221,413 km).

Teine eestlanna, Marika Roopärg (Täppsportlased) sai naistest 24. koha tulemusega 115,842 km. Jooks kulges sisehallis 390 m pikkusel ringil, mida läbiti sadu kordi. 24-tunni jooksul võistles 117 osalejat, neist 33 naist.