Raimond Valler: naelikuid ma enam jalga ei tõmba

Raimond Valler 2015. aastal Eesti talvistel meistrivõistlustel, mida peab oma parimaks hetkeks. Foto: Marko Mumm/EKJL
Raimond Valler 2015. aastal Eesti talvistel meistrivõistlustel, mida peab oma parimaks hetkeks. Foto: Marko Mumm/EKJL

800 m jooksja Raimond Valler otsustas tippspordiga hüvasti jätta ning naelikuid enam võistlemiseks jalga ei tõmba.

“Pärast eelmist suvehooaega otsustasin staadionijooksudele joone alla tõmmata. Nüüd teen jooksmist ainult lõbu ja hea enesetunde pärast. Seega tänavu suvehooajaks ajalisi eesmärke pole. Loodan, et endised konkurendid näitavad häid tulemusi,” ütles Valler ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Seega Vallerit enam võistlemas ei näe. “Naelikuid ma tippspordi mõttes jalga ei tõmba. Tundsin, et olin jõudnud teatud tasemele ning soov on elus veel palju muud saavutada. Seega lihtsalt puht füüsiliselt ei jää jooksutreeninguteks piisavalt aega,” nentis Valler. Praegu töötab ta firmas Endover kinnisvaramaaklerina.

Oma jooksjakarjääri meeldejäävaimaks ja emotsionaalseimaks jooksuks peab Raimond Valler 2015. aasta Eesti sisemeistrivõistlusi. “Publiku meeletu kaasaelamisega jooksin välja nii hea aja, mis viis mind Euroopa sisemeistrivõistlustele,” meenutas Valler. Toona tuli ta Eesti sisemeistriks ajaga 1.50,12. Pool maad tegi talle “jänest” tõkkejooksja Rasmus Mägi.

Raimond Valleri 800 m jooksu isiklik rekord on 1.49,26, mille ta jooksis 2015. aastal Gwangjus. Selle tulemusega asub ta Eesti kõigi aegade edetabelis 12. kohal. Sisetingimustes on Valler jooksnud sama distantsi 1.50,08, mis on Eesti kõigi aegade sise-edetabeli kolmas tulemus. Temast ettepoole jäävad vaid Raivo Mägi (1.49,33) ja Taivo Mägi (1.50,03).