Rain Seepõld saavutas Soomes mägisel ultrajooksul 5. koha

Rain Seepõld Soomes ultrajooksul. Foto: Mallor Malmre
Rain Seepõld Soomes ultrajooksul. Foto: Mallor Malmre

Rain Seepõld saavutas 15. juulil Soomes Ultra maastikujooksu maailmatuuri kuuluval Yllas Pallas 134 km pikkusel ultrajooksul 5. koha ajaga 18:48.17.

Jooksu võitis Hamal Villar Lázaro ajaga 15:30.05, edestades teist kohta koguni üle tunni. Teisena lõpetas soomlane Juuso Simpanen 16:35.19-ga ja kolmandana tema kaasmaalane Antti Itkonen 16:46.18-ga.

Rain Seepõld hakkas Soome ultrajooksuks valmistuma talvel, proovides kodustel nõlvadel niipalju kui võimalik treenida ning tõusu- ja laskumismeetreid koguda. Suure töö tegi ta ära ka Jõulumäel laagrites. Lisaks harjutas Seepõld kohati kaks korda päevas.

“Jooks kulges raskelt, sest jalgades 1000 km autosõitu ja kohe esimesest meetritest tuli matkata 400 tõusumeetrit, millele järgnes kiire laskumine. Seal sain kohe jala valusaks. Edaspidi pidin allamäge joostes jalga hoidma,” ütles Seepõld ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Jooksu ajal läks tal enesetunne paremaks, kuid jalad päris lõpuni ei kestnud. “Eelviimasest teeniduspunktist finišisse pidin olulisel määral kõndima, sest säärelihas ei lubanud enam ühtegi jooksusammu teha. Teipisin lihase kinni ja liikusin edasi. Raske oli kõigil, sest teises pooles ei liikunud keegi eriti lennuka sammuga,” nentis Seepõld.

Enne võistlust seadis ta endale miinimumeesmärgiks joosta distants läbi alla 19 tunniga ja ideaalis oleks tahtnud 18 tunni alla, eeldades pisut kergemat rada. “Edaspidi tuleb rohkem mägedes joosta, küll siis tulemused ka paranevad,” arvas Seepõld.

134 km ultrajooksu tulemused