Rain Seepõld võitis Soomes Eesti teise tulemusega 12-tunni ultrajooksu

Rain Seepõld (paremal) Kaarina staadionil jooksmas. Foto: erakogu
Rain Seepõld (paremal) Kaarina staadionil jooksmas. Foto: erakogu

Rain Seepõld võitis 14. aprillil Soomes Kaarina staadionil 12-tunnise ultrajooksu, läbides poole ööpäevaga 135,6 kilomeetrit, mis jääb küll mõne kilomeetriga alla Margus Luhtoja Eesti rekordile, kuid staadionil ei ole keegi eestlastest nii palju kilomeetreid kokku saanud.

Eestlase võitu võib pidada üllatuseks, sest alles kaks nädalat tagasi diagnoosis ortopeed tal põletikulise luuümbrise. Sellele järgnes kõrgsageduslik magnetravi Audenteses ja jooksupaus. “Sel nädalal sain mõned jooksud juba teha, seega usk oli olemas,” ütles Seepõld. Esimesed kuus tundi läksid tal ultrajooksul valutult tempoga 5 minutit kilomeetrile. Kuue tunniga sai ta kokku 71,4 km, siis tempo veidi langes, sest valu haaras sääre ja põlve.

100 km läbis eestlane 8:33-ga. “Tohterdasin jalga. Kõndisin umbes kaks kilomeetrit ja otsustasin riskida, muutes jooksurütmi ja pauside suhet. Jooksin 4.40-4.45 tempos. Iga kümne ringi tagant tankisin ja puhkasin 1-2 minutit jalga ja lasin pulsi alla. Lootsin 120 km täis saada. Aeg hakkas kiiremini käima ja iga kilomeeter muutus töövõiduks,” kirjeldas Seepõld olukorda. Talle meenus legendaarse ultrajooksja Peeter Vennikase 12-tunni jooksu tulemus 133,7 km. “Kiire arvutus näitas, et see on tehtav. Viimased 5-6 minutit liikusin tempoga 3.45,” meenutas Seepõld.

12-tunni jooksu Eesti parim tulemus kuulub Margus Luhtojale, kes lõpetas 1. jaanuaril ultrajooksu Viimase Öö Unistus tulemusega 139,2 km.