Rait Pallo osales Kuala Lumpuris heategevusjooksul

Rait Pallo (paremal) koos perega Kuala Lumpuris. Foto: erakogu
Rait Pallo (paremal) koos perega Kuala Lumpuris. Foto: erakogu

Rait Pallo osales 29. oktoobril Malaisia pealinnas Kuala Lumpuris toimunud 15 km pikkusel heategevusjooksul, kus sai 7. koha ajaga 57.40, olles veteranidest teine.

Lisaks Pallole jõudis esikümnesse veel teinegi eurooplane – prantslane lõpetas jooksu 9. kohal. Sunway Thegoodrun on heategevusjooks, mida korraldab kinnisvaraarendaja. “Sattusin jooksule täiesti juhuslikult internetti sirvides. Kuna viibisin perega koolivaheajal Malaisias, mille kohustuslik osa on Kuala Lumpuri külastamine, siis jooksuhuvilisena otsisin üles kohaliku jooksukalendri ja endalegi üllatuseks leidsin sealt jooksu,” rääkis Pallo ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta jooksis koos elukaaslaega pikemal ehk 15 km distantsil, kus osales ligi 1700 jooksjat. Lapsed registreeris Pallo ca 4 km jooksule, milles lõi kaasa poolteist tuhat jooksjat-kõndijat. Jooks viidi läbi tavapäraselt varahommikul, et päike väga liiga ei teeks – 15 km start anti juba kell 6.45 hommikul.

“Pikemal rajal esines ligi 200 tõusumeetrit, mis tähendab, et tegemist oli üsna raske profiiliga. 10 km trasstst kulges ühistranspordi rajal. See paiknes ca 10-20 meetri kõrgusel, kus jooksu ajaks liiklus peatati,” kirjeldas Pallo. Vaatamata varahommikusele ajale, näitas temperatuur üle +30 kraadi, millega kaasnes kõrge niiskus.

“Joogitopsid pidid jooksjatel endil kaasas olema – nii promotakse seal säästlikku ressursikasutust. Seda võiksid jooksude korraldajad ka Eestis proovida. Esiotsas oli konkurents üsna hõre. Mina oma veidi alla 4 min/km tempoga jooksin sisuliselt kogu distantsi üksi. Nii ees, kui taga nägin ainult üksikuid jooksjaid,” lausus Pallo.

Heategevusjooksu tulemused