Rait Pallo sai Poolas Worldloppeti maratonil 14. koha

Rait Pallo Poolas maratoni finišis. Foto: erakogu

Rait Pallo suusatas 4. märtsil Poolas Worldloppeti sarja kuuluval 50 km pikkusel Pieg Piastow klassikatehnikasõiduga maratonil, kus sai 14. koha ajaga 2:45.08.

„Päris vahva tundus +11 kraadiga maratoni sõita. Raske, aga väga ilus rada. Absoluutarvestuse 14. koht tuli suuresti tänu headele suuskadele. Hommikul kui jahedam, libises väga hästi. Mida kõrgemale päike tõusis, seda kehvemaks libisemine läks ja pehmemaks rada muutus,“ rääkis Pallo Jooksjale. Rajal ei olnud vaja tehislund kasutada, sest looduslikku lund jagus piisavalt.

Maratoni võitis tšehh Pavel Ondrasek ajaga 2:27.35, järgnesid tema kaasmaalased Jakub Psenicka 2:27.38-ga ja Jiri Haruba 2:32.12-ga. Naistest võidutses üldarvestuses 6. kohal finišisse jõudnud poolatar Justyna Kowalczyk ajaga 2:34.08, kaotades parimale mehele vaid viie minutiga. Teise koha sai tšehhitar Karolina Grohova, kaotades poolatarile 11 minutit ja kolmanda koha Zuzana Kocumowa. Tema jäi Kowalczykust maha 13 minutiga. Eesti naistest saavutas Kaili Ots 7. koha ajaga 3:24.40. Kohe tema järel finišeeris 8. kohal Tea Pärnik ajaga 3:26.54.