Raivo Alla võitis kolmandat korda Tartu Linnamaratoni

Raivo Alla Tartu Linnamaratoni võitjana Raekoja platsil finišis. Foto: Tarmo Haud
Raivo Alla Tartu Linnamaratoni võitjana Raekoja platsil finišis. Foto: Tarmo Haud

Täna toimunud 7. Tartu Linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil kolmandat aastat järjest Raivo Alla, kes finišeeris ajaga 2:32.54

Terve maratoni uhkes üksinduses jooksnud Alla edestas finišis britti Jonathan Rosenbrieri (+1.22) ning kevadel Tartu Maastikumaratoni võitnud Sander Linnust (+9.48). „Sain aeg-ajalt infot, et palju Jonathaniga vahe on ja selle järgi hoidsin tempot. Ei olnud täna vaja vastu seina joosta,“ rääkis võidumees Alla.

„Tartu Linnamaratonil jooksmisest hakkab traditsioon kujunema, olen seda teinud igal aastal. Loodan, et isegi kui enam võidud ei tule, siis jätkub mind siia kauaks!“ lisas ta. Jooksu ajal tuli natuke ka vihma. Kuidas oli ilm jooksja pilgu läbi? „Minule oli tänane vihm täiesti okei, sest sadas väga kergelt ja alguses ei tulnud ju üldse. Kui oavarrest oleks tulnud, siis oleks seganud,“ kommenteeris Alla.

Naiste konkurentsis võitis 42 km distantsi Kristel Vallaste (SK Jooksupartner) ajaga 3:00.35. Talle järgnesid Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) ajaga 3:07.23 ja Lilian Raspel ajaga 3:12.46.

Poolmaratonil oli meestest kiireim Raido Mitt (Head Inimesed) ajaga 1:11.04. “Oodatud võit. Läksin selle peale välja. Olin algusest peale selles kindel, et võit ära tuleb,” lausus Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema, Rauno Laumets, Ülari Kais ja Tõnu Lillelaid jooksid esimesed kolm kilomeetrit koos, siis jäi maha Tõnu Lillelaid. ja 5 km peal Ülari Kais. Edasi jätkas Raido Mitt koos Rauno Laumetsaga.

“Üritasin esimest korda 10 kilomeetril Laumetsa eest ära saada, kuid ei õnnestunud ja ootasin ta järgi. 2-3 km enne lõppu õnnestus siiski vahet kasvatada ja lõpus võit ära vormistada,” sõnas Mitt, kelle jaoks oli täna tegemist hooaja viimase stardiga. “Nüüd teen paar kuud pausi ja piirdun rahulikke jooksudega. Seni on see hästi töötanud. Uue hooaja ettevalmistust alustan detsembri algul,” lisas Mitt.

Teisena lõpetas Rauno Laumets (SK ProRunner), kes kaotas võitjale 33 sekundiga. Kolmanda koha sai Tõnu Lillelaid (Sparta) tulemusega 1:14.13. Olümpiamaratoonar Roman Fosti võttis täna tavapärasest kergemalt ning sai kümnenda koha.

21 km distantsi võitis naistest Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 1:25.13. 8 km enne lõppu möödus ta sinnani liidrikohal jooksnud Olga Andrejevast. “Nägin varem, et täna on minu päev ja samm on kergem kui Olgal. Tuulega ma nii väga ei arvestanud, sest rajal sai seda korralikult tunda ja suurema osa ajast jooksin üksi,” ütles Arro.

Olga Andrejeva (Sparta) lõpetaski teisena ajaga 1:27.16 ja Sirelyn Pommer kolmandana ajaga 1:27.48. Andrejeva sõnul jätkus teda 12 kilomeetriks. “Edasi kustusin ja sörkisin lõpuni. Ei jõudnud kahe trenninädalaga poolmaratoniks valmistuda. Enne seda olin gripilaadse viirusega haige paar nädalat,” ütles Andrejeva.

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 km jooksu nobedaim mees oli lätlane Sandis Grusevs (32.11) ning naine Kaisa Kukk (37.12).

7. Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus rekordilised 3754 inimest, neist 610 maratonidistantsile, 1124 poolmaratonile,1689 10 km jooksule ning 331 10 km kepikõnnile. Tartu Linnamaratoniga tõmmati joon alla kuuest osavõistlusest koosnevale Tartu Maratoni Kuubik 2018 hooajale. Neljanda Kuubiku hooaja võitis meestest ka mullu triumfeerinud Sander Linnus. Naistest oli parim Reeda Tuula-Fjodorov, kes võitis sarja ka 2015. aastal.

Tartu Linnamaratoni tulemused