Rajalt korraks eksinud Kevin Väljaots edestas Rabajooksul Mark Abneri

Kevin Väljaots on saanud teiste ees väikese edumaa. Foto: Rabajooksu Facebook
Kevin Väljaots on saanud teiste ees väikese edumaa. Foto: Rabajooksu Facebook

Täna Nõmme linnaosa valitsuse korraldamisel toimunud kevadine 89. Rabajooks pakkus distantsi keskosas põnevust klubi Täppsportlased esindaja Kevin Väljaotsa ja Treeningpartneri esindaja Mark Abneri vahel. Vaatamata korralt rajalt eksimisele õnnestus Väljaotsal konkurendist mööduda ja Harku raba teedel tema ees võit võtta.

6,3 km pikkuse rabaringi 1,5 km peal pööras Kevin Väljaots korraks vasakule, kuid oleks pidanud paremale minema. “Sel ajal jooksime 5-6 liikmelises grupis. Jäin kohe teistest maha ja alles umbes kilomeeter kuni poolteist hiljem sain Marki uuesti kätte,” ütles Väljaots ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Täna ilmselt polnud Marki päev, sest neljandal kilomeetril lisasin veidi tempot ja ta jäi maha,” lisas Väljaots. Lõpus lasi ta end lõdvaks, sest kurvidel tagasi vaadates nägi, et Abneriga on vahe piisav.

Väljaots võitis Rabajooksu ajaga 19.33. Mees nägi hea mineku taga korras tervist ja Portugali laagrit, millest on tugev põhi all. “Edu võti on tervis. Olen üle aasta terve olnud. Esimesed kaks aastat, kui hakkasin jooksmisega tegelema, maadlesin pidevalt vigastustega,” tõdes Väljaots. “Mõnus pingutus oli täna, aga kindlasti jäi ka palju sisse.”

Rabajooksu lõpetas teisena Mark Abner tulemusega 19.58. Abneri sõnul talle Kevin Väljaotsa võit üllatusena ei tulnud. “Teadsin, et ta oli eelmisel nädalavahetusel Haapsalus hea soorituse teinud ja küllap on tal tänagi hea hoog sees,” lausus Abner. Kolmanda koha sai Martin Vilismäe 20.27-ga.

Naistest võitis Rabajooksu nädal tagasi Haapsalul 10 km maanteejooksulgi triumfeerinud Laura Maasik. Täna oli tema lõpuaeg 23.28. “Rabajooksu distants on parajalt lühike ja rada kulgeb metsas, lisaks esimene suviselt soe võistlus – tänu sellele tundus üsna kerge joosta. Eriti hea meel on, et saime oma treeningukaaslastega kolmikvõidu, Merlyn Lükk ei jäänudki väga kaugele, ta tegi täna väga hea jooksu,” kiitis Maasik treeningukaaslast. Kolmandaks tuli Marika Turb 24.14-ga.

Poisid (sündinud 2006 või hiljem): 1. Risto Kalju 25.17; 2. Kaspar Jaaska 27.21; 3. Joonas Salk 27.24. Tüdrukud (sündinud 2006 või hiljem): 1. Meri-Lill Plagnaud 26.33; 2. Helis Heinsaar 29.11; 3. Kätlin Talu 30.27.