Rakvere rahvajooksu kiiremad Dmitri Aristov ja Luna-Aleksandra Lagoda

Dmitri Aristov Rakvere rahvajooksul. Foto: Riho Lüüs
Dmitri Aristov Rakvere rahvajooksul. Foto: Riho Lüüs

Eile toimus 34. Rakvere rahvajooks, mille 10 km pikkuse distantsi võitsid klubi Treeningpartner esindaja Dmitri Aristov ja alles 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.

Aristov, kes päev varem sai Jõhvi rahvajooksul keenialase Ibrahim Mukunga Wachira ja Andi Nooda järel 3. koha, läbis Rakveres distantsi ajaga 32.08. “Jooks oli natuke raskem kui Jõhvis. Seal ma edestasin Roman Hvalõnskit (Hvalõnski sai Jõhvis 4. koha – toim.). Uskusin, et Rakveres on mul rohkem võimalusi võita,” ütles Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Pool maad jooksis ta koos Roman Hvalõnskiga, pärast 5. kilomeetrit võttis Hvalõnski tempos alla. “1-1,5 km hiljem jooksis ta minuga taas samas tempos. Viimase tõusu järel teadsin, et võit on minu,” märkis Aristov. Hvalõnski kaotas talle 23 sekundiga.

“Arvestades sellega, et praegu puhkan juba poolteist kuud peale rasket viievõistluse hooaega, käin ainult sörkimas ning nädalavahetusel osalen rahvajooksudel. Pärast poolt maad läks mul veidi raskeks ja Dima vajus vaikselt eest ära, kuid pärast 7. kilomeetrit hakkas mul parem ja suutsin viimase kilomeetri joosta 3.02-ga. Pikkadel otstel on mul veel raske ühtlast tempot hoida, aga kohe hakkan uue hooaja ettevalmistusega pihta ning vorm kindlasti läheb ainult ülespoole,” lausus Hvalõnski. Tema järel sai 3. koha vanameister Andrus Lein ajaga 33.39.

Naistest võitis Rakvere rahvajooksu tulemusega 37.22 alles 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes nii noorena pikkadel distantsidel võistlemisega avalikkuse tähelepanu pälvinud. Teisena lõpetas Liis-Grete Arro (Sparta) 38.44-ga.

“Nüüd ma näen, mille jaoks keha on võimeline, kui “kütus” õige. Iga trenn ja võistlus käib läbi naudingu ning positiivse energiaga. SEB Tallinna Maratoni poolmaraton (seal sai Liis-Grete Arro 3. koha ajaga 1:26.38 – toim.) andis mulle palju indu ja usku juurde. Olen suureks saanud ja enda jaoks prioriteedid paika pannud. Väärtuslik toit ja uni, positiive mõtlemine ning enda keha kuulamine – siis on võimalik. Tahan nautida seda protsessi nii, et kehal oleks hea ja mul sära silmis. Tundub, et nii toimib see kõige paremini, õigemini ja puhtamini,” leidis energiast pakatav Arro.

Kolmanda koha sai naistest Rakvere rahvajooksul tänavuste maratoni Eesti meistrivõistluste hõbemedali omanik Moonika Pilli (SK Jooksupartner) ajaga 39.48. “Maratonist ei ole ma veel üldse taastunud. Kõik kohad annavad veel tunda, aga kodus mitte joosta tundus ka patt. See on nii vana ja väärikas jooks, mis kahjuks teenimatult on jäänud teiste jooksude varju. Olen kõik aastad nädal peale maratoni seal ikkagi jooksnud,” rääkis Pilli.

34. Rakvere rahvajooksu tulemused