Rakvere rulluisumaratoni võitsid Reinis Znotins ja Saskia Alusalu

Rakvere rulluisumaratoni start. Foto: Riina_Altpere

3. juunil Rakvere kesklinnas Rulluisufestivali raames peetud hooaja esimene rulluisumaraton pani paika hooaja jõujooned eesolevaks suveks. Starti tulid Eesti, Läti ja Venemaa kiireimad.

40 km distantsil toimunud rulluisumaratoni esikoha nimel käinud heitluses edestas lätlaste esindaja Reinis Znotins tulemusega 1:06.52,4 vaid sajandiksekundi võrra Team Uus Maa esindajat kiiruisutajat Marten Liivi. Kolmandana veeres finišikaare alt läbi Albe Team/Bont esindaja Kaspar Kaljuvee, resultaadiks 1:07.42,2.

Naistest osutus ajaga 1:12.23,8 kiireimaks Albe Team/Bont esindaja Saskia Alusalu. Naistest sai teise koha Diana Kaareste, finišeerudes ajaga 1:17.03,3. Paremuselt kolmandaks tuli Rakveres Enel Kõrva, finišeerudes resultaadiga 1:17.06,3. Kiireima naise Saskia Alusalu sõnul oli võistlus hea atmosfääriga: “Kaasaelajaid paistis linnarajal palju. Sõitsin enamuse võistlusest teises suuremas grupis ja tempot hoiti terve distantsi jooksul üleval, sõit kiire.”

Esimest korda toimunud Rulluisfestivalil said lisaks maratonile harrastajad sõita 11 km distantsil, kus võidutsesid meestest Janis Jurdzs ajaga 20.25,7 ja naiste parimana Patricija Elizabete Snikere ajaga 23.57,5 lõunanaabrite seast. Parimate eestlastena lõpetasid sõidu meestest 5. kohal Karl-Martin Laasberg (23.57,8) ja naistest Grete Kaljuvee (26.03,3), kes sai üldarvetuses 8. koha. Lisaks toimusid laste rulluisusõidud.