Rakvere talvejooksusarja viimase etapi võitsid Roman Hvalõnski ja Liliana Torn

Roman Hvalõnski Vinni-Rakvere talvejooksul. Foto: Riho Lüüs
Roman Hvalõnski Vinni-Rakvere talvejooksul. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Vinni-Rakvere talvejooksusarja viimane etapp, mille 10 km distantsi võitsid Roman Hvalõnski ja Liliana Torn.

Ajaga 34.01 võitnud Roman Hvalõnski läks kohe algul oma tempoga teistel eest minema. “Hea trenn külma vihmaga. Plaanisin joosta keskmiselt 3.20 tempojooksuna, aga ilm ja natuke jäine rada segasid sellise kiiruse hoidmist. Üle kolme kilomeetri pidin jää peal uisutama, aga muidu praeguse seisuga olen väga rahul. Mul on suur kilometraaž praegu. Kogun mahtu, viievõistluse hooaeg varsti käes,” ütles Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise-kolmanda koha peale läks heitluseks alles staadionil enne finišit. Taavi Kilki ja Aleksander Kulešov jooksid kogu distantsi koos kuni staadioniringini. Seal pani oma paremuse maksma Kilki ja napsas teise koha Kulešovi ees.  “See on minu viga. Teadsin, et tegemist on tuttava jooksjaga, aga mul ei tulnud meelde, et ta on Taavi. Muidugi on tal spurdivõime parem,” sõnas täna ajaga 37.00 lõpetanud Kulešov, kes võitis Rakvere talvejooksusarja kolme etapi kokkuvõttes. Taavi Kilki edastas teda täna 9 sekundiga. Sarja kokkuvõttes tuli teiseks Jaanus Undrest ja kolmandaks Meelis Veilberg.

Naistest võitis nii tänase jooksu ajaga 41.48 kui ka kolme etapi kokkuvõttes sellest aastast N50 vanuseklassi kuuluv Liliana Torn (Täppsportlased). Teise koha sai Ela Vulla ajaga 48.37 ja kolmanda koha Anna Kulešova ajaga 48.43. Kolme etapi kokkuvõttes kuulus teine koht Ela Vullale ja kolmas koht Sille Kaljurannale.

Täna joosti ka Rakvere talvemaratoni, mille starti kogunes vaid 15 osalejat. Maratoni võitis Indrek Tikva tulemusega 3:16.48.

Vinni-Rakvere talvejooksusarja 3. etapi 10 km tulemused

Vinni-Rakvere talvejooksusarja koondtulemused

Rakvere talvemaratoni tulemused