Rakvere talvejooksusarjas on maraton kavas vaid viimasel etapil

Maratoni korraldamine on lumega talvel üpris keeruline. FOTO: Riho Lüüs
Maratoni korraldamine on lumega talvel üpris keeruline. FOTO: Riho Lüüs

Kui seni joosti Vinni-Rakvere talvejooksusarjas kõigil kolmel etapil nii 10 km kui ka maratoni distantsil, siis järgmisel aastal on maraton kavas ainult viimasel etapil.

Vinni-Rakvere talvejooksusarja etapid toimuvad 2017. aastal 8. jaanuaril, 5. veebruaril ja 12. märtsil. Kahel esimesel etapil joostakse ainult 10 km distantsil, 12. märtsil on plaanis lisaks 10 km jooksule ka maraton. “Korralduse poolelt ressursside puudus. Lisaks on talvisel ajal maratoni korraldamine üsna keeruline, sest kunagi ei tea, milliseks ilmaolud kujunevad,” põhjendas ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele otsust Rakvere talvejooksusarja üks korraldajaid Andrus Lein.  Jooksu korraldavad Vinni Terviserajad MTÜ ja Rakvere kergejõustikuklubi ViKe.

10 km jooksule antakse start Vinni spordihoone juurest kell 12 ja finiš on Rakvere staadionil. Kirja saab end jooksule panna kohapeal 10 euro eest. Kell 10.45 Rakvere staadionilt väljuv buss viib jooksjad Vinnisse. Autasustatakse meeste ja naiste esikolmikut ja vanuseklasside võitjaid. Sarja arvestuses läheb arvesse kolm etapi koondtulemus. Vanuseklassid on paika pandus kuni 60ni, aga Lein ei näinud põhjust, et kui peaks vanemaid osavõtjaid tulema, miks mitte ka 70 klass avada.

“Loodame, et spordisõbrad talvist jooksu ei unusta. Ei pea ainult sisehallis jooksma. Korra kuus võiks vormi kontrollida, mis on kevadeks või maratoniks valmistumiseks hea variant,” kiitis Lein. Isegi kui tuleb külm ilm, aga tuult ei ole, kannatab õige riietusega ka -30kraadiga joosta.

Vinni-Rakvere talvejooksusarja 10 km rajarekord 31.36 kuulub aastast 2013 Viljar Vallimäele. 10 km rada mõõdetud ning saanud rahvusvahelise IAAFi sertifikaadi, mis võimaldab tulemused kinnitada maanteejooksu talviste võistluste rekorditena.