Rakvere talvemaratoni võitis Erkki Etverk

Erkki Etverk Rakvere staadionil. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Vinni-Rakvere talvejooksusarja 3. etapp, mille raames peetud maratoni võitis meestest Erkki Etverk ajaga 3:12.35.

Võitja ise tunnistas, et täna läks väga palavaks. “Panin liiga paksult riidesse. Hommikul näitas -2 kraadi, kuid pärast päeval tuli päike välja ja +5,” rääkis Etverk Jooksja Jooksuportaalile. Raske moment tekkis tema jaoks 35. kilomeetril. “Vedelikukaotus oli nii suur, et tekkisid krambid, kuid õnnestus lõpuni ära kannatada. Eks maraton hakkabki 35. kilomeetrist,” ütles Etverk.

Oma lõpuajaga jäi ta ise rahule. Erkki Etverk ei harjuta kunagi mingi võistluse nimel, vaid teeb seda eelkõige hea enesetunde pärast. “Rekordite purustamine mind ei huvita. Tahan selle nimel liigutada, et enesetunne oleks hea,” märkis Etverk. Enne tänast maratoni ütles 9-aastane tütar talle, et tahab isalt võitu. “Vastasin talle, et kui start tuled, võin sulle öelda,” lisas Etverk. Stardis jooksjate rivi vaadates lubas ta tütrele, et võidab ja nii läkski.

Erkki Etverki järel tuli teiseks Peeter Kand ajaga 3:16.13. Kolmas koht kuulus Margo Siimumäele 3:29.31-ga. Kolmest startinud naisest osutus parimaks Silva Suvi ajaga 3:42.53.