Ranno Erala püstitas Hispaanias 100 km jooksu Eesti rekordi

Ranno Erala 100 km jooksu MMi M40 vanuseklassi hõbemedaliga. Foto: Eve Talts

Tiitlivõistluste debütant Ranno Erala püstitas eile Hispaanias Los Alcazares 100 km jooksu maailmameistrivõistlustel Eesti rekordi 6:47.40, millega saavutas 16. koha. M40 vanuseklassis kuulus Eralale hõbemedal.

100 km jooksu maailmameistritiitli võitis jaapanlane Hideaki Yamauchi ajaga 6:18.22, teiseks tuli Bongmusa Mthembu Lõuna-Aafrika Vabariigist ajaga 6:24.05 ja kolmanda koha saavutas ameeriklane Patrick Reagan 6:35.42-ga. Naistest võitis austraallane Kirstin Bull ajaga 7:34.25, teisena finišeeris horvaatlanna Nikolina Sustic ajaga 7:36.09 ja kolmandana Suurbritannia jooksja Joasia Zakrzewski ajaga 7:41.47.

100 km MM sarnaneb miniolümpiaga – alguses atleetide paraad lippudega, kõned, kultuuriprogramm, võistluste pidulik avamine ja võitjate autasustamine. Eesti väike esindus koosnes ühest sportlasest ja tema naisest Eve Taltsist, kes võttis enda kanda kõik toetavad rollid. Distants koosnes kümnest 10 km pikkusest ringist, mis kulgesid piki Los Alcazare linnatänavaid ja rannapromenaadi.

„Rada oli tasane, kõrguste vahe vaid kuus meetrit,“ kommenteeris Ranno Erala tingimusi. „Start anti enne päikesetõusu kell 7, kuid 100 km pikkune distants tähendas, et joosta tuli ka keskpäeva palavuses ja tihedas äikesevihmas.“ Erala keskmiseks kilomeetri tempoks 100 km jooksul kujunes 4.04.

Ranno Erala jooksis 2008. aastal Berliinis maratoni ajaga 2:30, mullu sai ta Rootsis Ultravasan 90K maastikujooksul 8. koha ja tänavu 6. koha. Haanja 100 ultramaratoni esimene võit tuli talle 2010. aastal.