7. Rapla-Kehtna maanteejooksul võidutsesid Olavi Allase ja Sander Jürs

Rapla-Kehtna maanteejooksu 11,5 km jooksu kolm paremat meest autasustamisel. Foto: Urmas Minn
Rapla-Kehtna maanteejooksu 11,5 km jooksu kolm paremat meest autasustamisel. Foto: Urmas Minn

Eile toimus 7. Konsumi Rapla-Kehtna maanteejooks, mille pikema ehk 11,5 km pikkuse distantsi võitis Olavi Allase ja lühema ehk 5 km pikkuse distantsi Sander Jürs.

Olavi Allase (KJK Järvala) võitis pikema maa ajaga 38.59. Teise koha sai temaga 7 km koos jooksnud Mardo Lundver (Rapla Jooksuklubi) 39.36-ga. “Pärast 7 km tegin väikese vahe sisse, aga ma väga otsustavalt eest ära ei läinud. Kontrollisin seljatagust ja hoidsin vahet lõpuni,” ütles Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Mardo Lundver pidas jooksu enda jaoks raskeks. “Asfalt ja päike tegid oma tööd eeskujulikult, seetõttu kujunes distantsi lõpuosa tõsiseks kannatamiseks. Positiivne oli see, et 10 kilomeetrit läbisin kella andmetel 33.37-ga, mis mu mitteametlikuks isiklikuks rekordiks. See annab lootust, et tuleval nädalavahetusel, eeldusel, et tänasest tugevast pingutusest ja kolmapäevasest Kohila 2000 m staadionijooksust piisavalt hästi taastuda suudan, võin Peetri jooksul, kus kiire rada ning tugev konkurents, rünnata 33 minuti piiri,” arvas Lundver.

Finišis prantsatas ta murule hingeldama, et taastuda. Treener Erik Horn valas talle pudelist vett pähe. Taheti isegi meedik kutsuda, aga seda polnud siiski vaja teha. “Olin andnud endast kõik, õnneks oli mul oidu lõpus tempot aeglustada, et mitte “pilti taskusse” joosta. Just sellist tühjaks jooksmist vajasin praegusel perioodil. Tõestamaks eeskätt endale, et suudan küll, kui tahan. Sisu on täitsa olemas. Taolist positiivset emotsiooni läks edaspidist arvestades vaja,” märkis Lundver. Eilne resultaat tõestas talle, et ta on elu parimas vormis, aga arenguruumi veel piisavalt. Kolmandaks tuli Ranno Erala ajaga 39.53.

5 km distantsi võitis Sander Jürs (Sparta) ajaga 16.30. Teisena lõpetas Mario Markus (Rapla Jooksuklubi) 17.23-ga. Kolmanda koha sai Aleksander Kulešov (Treeningpartner) 17.32-ga.

Rapla-Kehtna maanteejooksu tulemused