Rapla Selveri suurjooks on nüüd linnajooksude sarjas

Esimese Rapla Selveri suurjooksu start on antud. Foto: Rapla Spordiliit
Tänavu esimest korda toimunud Rapla Selveri suurjooks lülitati järgmisest aastast Eesti linnajooksude sarja, mis tähendab, et senise kuue osavõistluse asemel koosneb sari nüüd seitsmest etapist.
Linnajooksude sarja peakorraldaja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi juhi Mati Lillialliku sõnul lülitati Rapla jooks kavva seetõttu, et korraldajad said juba esimesel toimumisaastal väga hästi hakkama ja ettevõtmine meelitas kohale ligi 1000 osalejat. “Oluline on ka asjaolu, et Selver on 2014. aastal linnajooksude sarja peasponsor. Kuna Rapla jookski sai tänavu algatatud tänu Selverile, siis oli see asjade loogiline käik,” rääkis Lilliallik Jooksuportaalile. Põgusalt on juttu olnud, et Rapla Selveri suurjooksu 10 km distantsil peetakse ühtlasi maanteejooksu Eesti meistrivõistlused, kuid lõplikku otsust veel tehtud ei ole.
Ralpa Selveri suurjooksu eestvedaja Donatas Narmont ütles, et jooksu kuupäevaks on praegu küll pandud 1. juuni, aga paljude spordihuviliste soovil on arutlusel ettepanek tõsta jooks päev varasemaks ehk 31. maile seoses Tartu rattaralliga. Paljud spordisõbrad tahavad mõlemad sarjad läbi teha.
Mati Lilliallik usub, et linnajooksude sari laieneb tulevikus veelgi. Kandidaate on mitmeid, sealhulgas ka Kuressaare linnajooks, aga konkreetseid läbirääkimisi peale Rapla jooksu pole seni kellegagi olnud. “Tulevikus võiks see kindlasti mõeldav olla – selleks on tarvis, et uutel osavõistlustel oleks lisaks sarja kuulumise soovile täidetud ka teatud kriteeriumid ning linnajooksud algatanud jooksude korraldajad oleks laienemisega päri. Formaat peab kindlasti olema vastuvõetav ka osalejatele,” selgitas Lilliallik.
2014. aastal kuuluvad Eesti linnajooksude sarja järgmised rahvajooksud:
PAF Tartu Olümpiajooks – 24. mai
Rapla Selveri Suurjooks – 1. juuni
Narva Energiajooks – 15. juuni
Eesti Ööjooks Rakveres – 16. august
Jüri Jaansoni kahe silla jooks Pärnus – 7. september
SEB Tallinna Maraton – 14. september 
Paide-Türi Rahvajooks – 5. oktoober

JOOKSUPORTAAL