Rapla Selveri Suurjooksu 10 km parimad Dmitri Aristov ja Luna-Aleksandra Lagoda, Mukungale 5 km võit

5 km distantsi meeste esikolmik. Vasakult: Mardo Lundver, Ibrahim Mukunga Wachira, Arvi Alamaa.

Eesti Linnajooksude sarja kolmanda osavõistlusena toimus täna 6. Rapla Selveri Suurjooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid klubi Treeningpartner esindaja Dmitri Aristov ja Luna-Aleksandra Lagoda Tartu Ülikooli Akadeemilisest spordiklubist. Poole lühemal võistlusmaal võidutsesid keenialane Ibrahim Makunga Wachira ja Birgit Pihelgas.

Dmitri Aristov läbis 10 km distantsi ajaga 32.24. Teisena lõpetas tuntud ultratriatleet Rait Ratasepp isikliku rekordiga 32.50. Ta suutis Aristoviga koos koos püsida esimesed kolm kilomeetrit, siis läks Aristov eest. “Palav ilm sobib mulle, kuid täna häiris pool distantsi pigem tugev vastutuul, mis kindlasti lisas ajale mitmeid sekundeid. Sellest hoolimata oli see minu elu kiireim 10 km jooks. Ennastki üllatab, et suudan joosta 10 km nii kiiresti, arvestades, et põhifookus on mul ultradistantsidel,” ütles Ratasepp ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmanda koha sai Eesti Linnajooksude sarja eelmise osavõistluse, Kuressaare linnajooksu võitja saarlane Ando Õitspuu (JK Sarma) ajaga 32.58.

Naistest võitis põhidistantsi 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda (TÜASK) täpselt 36 minutiga. 7 sekundiga kaotas talle järgmiste olümpiamängude maratonijooksuks valmistuv üks kolmikõdedest Leila Luik. “Hea jooks ja kiire rada. Väga palav minu jaoks ei olnud, sest jahutav tuul tõmbas kuumuse alla. Olen tänase sooritusega rahul ning tean, et liigun õiges suunas,” sõnas Luik. Vahe ees jooksnud Lagodaga kogu aeg küll kahanes, kuid finišis jäi siiski konkurendist veidi puudu. “Teine kord klaarin sotid selgeks,” lubas Luik.

Kolmanda koha sai Kaisa Kukk (Treeningpartner) tulemusega 37.01. “Läksin täna kindlalt kolmanda koha peale välja, sest rohkem ei oleks praegu suutnud. Reedel jooksin politsei võistlustel. Tahtsin teada, kuidas enne Narva poolmaratoni vorm on. Alustasin rahulikumalt, tuule käes jooksin 4 minutiga kilomeetreid, lõpupoole tõstsin tempot,” lausus Kukk.

Poole lühema ehk 5 km pikkusel distantsil võidutses meestest keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, kes seadis eesmärgiks ette võtta rajarekordi alistamise. Paraku seda ei sündinud, kuid võiduaeg 15.07 tähendab, et keenialane sai omale auhinnaks jalgratta. Tiidrek Nurme on varem jooksnud Raplas 5 km ajaga 14.39. 10 km rajarekord 29.41,0 püsib siiani Mukunga nimel.

Keenialase järel sai teise koha Rapla Jooksuklubi esindav Mardo Lundver ajaga 16.06. Kolmandaks tuli tema klubikaaslane Arvi Alamaa 16.43-ga. Mehed jooksid pool distantsi koos Enari Tõnströmiga. Esimesena jäi maha Tõnström. Klubikaaslase Arvi Alamaa raputas Lundver peale kolmandat kilomeetrit.  “Eks see oli teada, et Mukungale ma täna veel vastu ei saa. Nii seadsingi eesmärgiks teise koha. Kontrollitud jooks, ei hakanud end ribadeks tõmbama. Suur au oli oma sünnilinnas poodiumil koos klubikaaslasega olla,” märkis Lundver. Juba tuleval kolmapäeval tahab ta Kohilas teha hea etteaste 5000 m distantsil, kus seab eesmärgiks 16 minuti piiri alistamise.

Naistest võitis 5 km jooksu Birgit Pihelgas ajaga 18.22. Teisena lõpetas Brit Rammul spordiseltsist Sparta 19.06-ga ja kolmandana Marika Turb (Head Inimesed) ajaga 19.47.