Rapla Talvejooksu parimad Raivo Alla ja Outi Hytönen

Raivo Alla tänavu ümber Ülemiste järve jooksul.

8. novembril toimunud 34. Rapla Talvejooksu võitis meestest eeloleval nädalavahetusel Valencia maratonil startiv Raivo Alla ja naistest soomlanna Outi Hytönen.

Mehed jooksid 5 kilomeetrit, mille Raivo Alla (Sparta-Elujooks) kattis ajaga 15.10. Teise koha sai Enari Tõnström Vändrast 16.42-ga ja kolmanda koha Aleskander Kuleshov (Sparta) 17.10-ga. Alla aimas enne jooksu, et suuremat konkurentsi ei pruugi keegi talle pakkuda. “See oligi pigem elamusjooks väikses vihmasajus. Samas, üritasin hoida head tempot lõpuni, et saada tugev tunne jalgadesse enne Valencia maratoni,” lausus Alla Jooksuportaalile. Ta loodab, et Okta Centrum (keskus on praeguseks suletud, kuid tema edasine saatus veel lahtine), mille juures jooks toimus, leiab endale siiski väärilisema tuleviku kui lihtsalt kummituslikuks tahukaks mandumine. Nagu korraldajad ütlesid, sai Rapla Talvejooks alguse just selle hoone sisse pühitsemisena.
Naised ja M14 vanuseklassi poisid jooksid Raplas 3 kilomeetrit. Naistest võitis distantsi soomlanna Outi Hytönen ajaga 10.53. Tema järel lõpetas teisena Olga Andrejeva (Sparta) 11.18-ga. “Rapla Talvejooksuks ma eraldi ei valmistanud ja ei puhanud. Tegin ühe trennitsükli ja läksin Raplasse kontrolljooksu tegema. Väga hea, et tugev konkurent oli kohal, sain enda jooksu temaga võrrelda. Nii leidsin enda nõrgad küljed,” rääkis Andrejeva Jooksuportaalile. Ta jooksis soomlannaga esimese kilomeetri koos, umbes 3.24-ga, kuid hakkas seejärel temast maha jääma. Lõpuks kasvas Hytöneni edumaa Andrejeva ees 100 meetrini. Kolmandaks tuli naisveteranide parim Marge Nõmm (Täppsportlased) ajaga 13.27. Kokku osales Rapla Talvejooksul 26 inimest.