Rapla Talvejooksu võitsid Mirjam Piik ja Martin Tamm

Mirjam Piik. Foto: erakogu

Rapla Jooksuklubi eestvedamisel toimus 20. novembril 35. Rapla Talvejooks, mille võitis naistest esimest korda sel üritusel osalenud Mirjam Piik ja meestest 2012. aastal parim olnud korraldajaklubi oma mees Martin Tamm.

Martin Tamm läbis 5 km pikkuse distantsi ajaga 16.29. “Võit tuli kergelt, kuigi ilm oli natuke tuuline ja seetõttu ebamugav. Kahjuks teise koha omanik väga ees joosta ei proovinud, siis otsustasin, et kilomeeter enne lõppu väikese tõusu peal kiirendan ja tundub, et läks õnneks,” rääkis Tamm Jooksja Jooksuportaali uudistele. Ta on seda jooksu võitnud veel korra – 2012. aastal. Kokku on Tamm sellel jooksul vähemalt kkuel aastal osalenud. Igor Skatško (JK Tempo) kaotas talle 14 sekundiga. Kolmanda koha sai 16-aastane Karol Hanga (Kose 2000) 17.12-ga. Neljandaks osutus viimaseid päevi M40 vanuseklassi kuuluv ja selles parim olnud Urmas Põldrse 17.31-ga.

Naiste 3 km pikkuse distantsi võitis ajaga 13.11 klubi Täppsportlased esindaja Mirjam Piik, kes võistles Rapla Talvejooksul esimest korda. “Kaalusin veel hommikul, kas minna starti, aga olin treenerile poole suuga lubanud osaleda. Ei saanud ju teda alt vedada. Minu õnneks eelnevate aastate võitjaid rajal ei olnud, seega pidin lihtsalt enda tulemuse ära jooksma,” sõnas Piik Jooksja Jooksuportaali uudistele. Ta seadis eesmärgiks isegi veidi aeglasema tempo kui lõpuaeg hiljem näitas. “Jäin ise oma jooksuga rahule, sest treeninghooaeg alles algas ja esimene võit juba kirjas,” lisas Piik. Tema järel lõpetas teisena Jaana Leidas Meerits (UP Sport) 13.53-ga ja kolmandana N14 vanuseklassi kuuluv Anna-Maria Raspel (Audentes) 14.05-ga.