Rasmus Kisel avas Rootsis sisehooaja 800 m jooksuga

Ramsus Kisel. Foto: Marko Mumm/EKJL
Ramsus Kisel. Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti keskmaajooksja Rasmus Kisel avas eile õhtul oma tänavuse sisehooaja Rootsis Stockholmis Folksam Grand Pix võistlusel 800 m jooksuga, kus sai tugevuselt teises jooksus 6. koha ajaga 1.53,62.

“Alustasin rootslasega Rickard Gunnarssoniga ühel rajal ja lasin ta kohe ette. See oli jooksu esimene viga. Jäin eelviimasele positsioonile ja juba teise kurvi jooksin teisel rajal, kuna siserada pandi tagant kavalalt kinni. Kui lõpuks 450 m juures hakkasin rivist mööda minema, siis tegid seda ka teised,” rääkis Kisel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimesed 400 m läbis ta 54,96-ga.

“Mul jäi puudu otsustavusest ja positsiooni ei õnnestunudki sirgetel parandada. Lisaks jäin mitmetes kurvides väljapoole. Kokku sain kolm päris korralikku tõuget selga ning mingis olukorras veel mõlemale jalale kellegi naelikutelt kümne sentimeetrise haava. Ka viimase kurvi läbimiseks suutsin end kuidagi “positsioneerida” teisele rajal ehk kokku jooksin konkurentidega võrreldes ilmselt üle 10 m rohkem,” sõnas Kisel, kes pidas eileõhtust jooksu enda poolt täielikuks taktikaliseks möödalaskmiseks. “Julgus ning otsustavus on sees 800 m jooksmise lahutamatud osad. Kaotasin need kuhugi ära,” tunnistas Kisel.

Haava kohta arvas Kisel, et ega see ilmselt väga sügav pole. “Lihtsalt verd tuli palju. Valus ei ole – jooksu ajal ei pannud tähelegi,” sõnas jooksumees

Meeste 800 m B jooksu tulemused

1. Clausen Christian, Taani 1.52,29
2. Moreira Miguel, Portugal 1.53,38
3. Åberg Benjamin, Rootsi 1.53,38
4. Gunnarsson Rickard, Rootsi 1.53,57
5. Kisel Rasmus, Eesti 1.53,62
6. Persson Anton, Rootsi 1.54,28
Efremov Kristian, Rootsi DNF