Rasmus Kisel avas Suurbritannias staadionihooaja 800 m jooksudega

Rasmus Kisel. Foto: Marko Mumm/EKJL
Rasmus Kisel. Foto: Marko Mumm/EKJL

Keskmaajooksja Rasmus Kisel avas oma staadionijooksude hooaja Suurbritannias ning loodab jõuda 800 m distantsil elus kolmandat korda aja 1.50 alistamiseni.

12. mail jooksis Kisel Walesis Swanseas 800 meetri distantsil, kus sai oma jooksus 2. koha ajaga 1.53,47. Võitja aeg 1.52,05. “See oli oodatult taktikaline jooks, mis mul paraku ideaalselt ei õnnestunud. Mõned tunnid hiljem jooksin 4×400 m teatejooksus oma vahetuse 48,9-ga. Teatevahetus toimus väga tuulistes oludes,” ütles Kisel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

15. mail võistles Rasmus Kisel Watfordis, kus läbis 800 m oluliselt paremini ajaga 1.51,47, mis andis talle tugevas jooksus eelviimase ehk 7. koha. Tegemist on Kiseli kõige kiirema ajaga, mis ta mais jooksnud. “Sellest kiiremini olen varem jooksnud vaid juulis-augustis ja ühe korra juunis, mis tähendab, et igati positiivne avalöök käesolevale hooajale,” leidis Kisel.

Jooksu võitis alles juunioride klassi kuuluv Ben Pattison isikliku rekordiga 1.48,74. “Joosti aja peale, kuid “jänesega” grupp kaasa ei läinud. Tempomuutusi tehti palju ning tempojaotus osutus ebaoptimaalseks. Inglismaa jooksudele tavapäraselt esines kehalist kontakti palju. Kindlasti jäi pisut aega ka sinna,” arvas Kisel. Ta lisas, et pärast mäestikulaagrit liigub vormikõver ülespoole ning loodab lähiajal elus kolmandat korda alistada 800 m jooksus 1.50 piiri.