Rasmus Kisel tahab jõuda Tokyo olümpiamängudele

Rasmus Kisel Eesti meistrina 800 m jooksu lõpujoont ületamas. Foto: Marko Mumm/EKJL
Rasmus Kisel Eesti meistrina 800 m jooksu lõpujoont ületamas. Foto: Marko Mumm/EKJL

800 m jooksu valitsev Eesti meister Rasmus Kisel on seadnud eesmärgiks jõuda 2020. aastal Tokyo olümpiale. Mistra otsustas teda sel teekonnal toetada ning sõlmis täna koos Eesti kergejõustikuliiduga kolmepoolse sponsorlepingu.

“Rasmus Kiseli toetamise juures sai määravaks asjaolu, et lisaks headele sportlikele tulemustele on ta sama võimekas ka õppetöös, lõpetades sel suvel Cambridge’i ülikooli füüsikateaduskonna,” selgitas Mistra juhatuse esimees Priit Tamm. “Mistra väärtustab neid andekaid noori, kes mõistavad hariduse tähtsust ning on suutelised ka selles valdkonnas häid tulemusi saavutama. Rasmus Kisel on esimene, keda me püüame olümpiale aidata, kuid pärast Tokyo olümpiamänge valime kindlasti välja järgmise olümpialootuse, kes vastab meie standarditele.”

“Mistra toetus on minu jaoks märgiline ning omab motiveerivat efekti. Väga hea on, kui keegi veel usub eesmärkidesse, mis ma endale püstitanud olen ning on valmis nende realiseerimisele kaasa aitama,” rõõmustas 800 meetri jooksu Eesti meister Kisel. “Mistra toetus tuleb kõvasti abiks – välismaale kõrgema tasemega võistlustele sõitmine on kallis, kuid pakub samas tugevamaid konkurente, paremaid tingimusi hea aja jooksmiseks ning rohkem reitingupunkte. Teisalt aitab toetus katta treening- ja taastuskulusid. Näiteks talvel lähen neljaks nädalaks Keeniasse laagrisse ning kevadel tõenäoliselt sama kauaks USAsse,” märkis Kisel.

Rasmus Kiseli isiklik rekord 800 m distantsil on 1.49,40, mille jooksis möödunud aastal Bydgoszczis. Eesti kõigi aegade edetabelis asub ta selle tulemusega 13. kohal.