Rasmus Mägi tuli viiendaks, Grit Šadeiko sihib kohta esikuuikus

Kergejõustiku EM-võistlustel Helsingis võis reedel salamisi loota isegi Eesti medalit, kui Rasmus Mägi pääses kolmanda ajaga 400 m tõkkejooksu finaali. Kuid tuli 5. koht ajaga 50,01, mis 20-aastase sportlase jaoks samuti tugev tulemus.

Loosimisel ei vedanud, et Mägi sai siseraja, mis Helsingi staadioni teravate kurvide tõttu on raskemini läbitav. Lõpusirgele tuli Mägi viimasena, ent ta oli jaotanud jõudu rivaalidest paremini ja tõusis viiendaks. Poolfinaali ajast 49,54 jäi siiski ligi pool sekundit puudu, kuid vähemalt kõik eesmärgid Mägi täitis, kui püstitas ka Eesti rekordi ja ületas olümpianormi.

400 m tõkkejooksus jõudsid esikolmikusse Rhys Williams (Suurbritannia) 49,33, Emir Bekric (Serbia) 49,49 ja Stanislav Melnikov (Ukraina) 49,69.

Seitsmevõistluses sihib samuti Eesti rekordit ja kohta esikuuikus Grit Šadeiko, kes avapäeval püstitas kolm isiklikku rekordit: 13,36 100 m tõkkejooksus, 12.56 kuulitõukes ja 24,10 200 m jooksus, mille Šadeiko ka võitis. Lisaks võis kõrgushüppe 1.77 ka heaks pidada, sest Šadeiko polnud seda ala sel suvel eriti harjutanud.

Esimene päev tõi Šadeikole 3681 punkti ja 6. koha. Liidrist Ljudmilla Jossipenkost (Ukraina) jääb ta maha ainult 104 punktiga. Isikliku rekordi (6134) graafikust on Šadeiko 81 punktiga ees, mis liitmisel annaks kokku 6215 punkti ehk täpselt võrdse tulemuse Larissa Netšeporuki Eesti rekordiga.

Gerd Kanter heitis kvalifikatsioonis ketast 64.85 ja pääses kuuendana lõppvõistlusele. Märt Israel jäi aga 60.59ga 17. kohale.

Täna jooksis eestlastest finaalis ka Kaur Kivistik, kuid tema kuulus 3000 m takistusjooksus autsaiderite sekka ning jäigi 8.58,02ga viimaseks ehk 15. kohale.

Marek Niit pidi 200 m poolfinaalis leppima 21,44 ja viimase kohaga, kokkuvõttes oli ta 21. Niit sõnas, et jooksu ajal lõi reie tagalihasesse valu ning ta ei saanud lõpusirgel enam täisjõuga pingutada.