Rauno Laumets võitis rajarekordiga Vapramäe jooksu

Meeste esikolmik autasustamisel.  Foto: Elva Metsajooksud
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Elva Metsajooksud

Elva Metsajooksude teise osavõistlusena toimus täna Vapramäe jooks, mille 6 km pikkuse põhidistantsi võitis spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets uue rajarekordiga 22.12.

“Tänane jooks nõudis korraliku pingutust. Rada oli raske ja ilm palav. Läksin kohe stardist korraliku tempoga minema. Kuna tagant keegi mind ei ohustanud, siis proovisin ise üksi tempot hoida. Jooksu teisel poolel esines rajal korralik 300 m pikkune tõus, mis tõmbas ikka päris piirajasse,” sõnas Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Vapramäe jooks tundus talle ahvatlevam kui tänane ümber Harku järve jooks või homne Rapla Selveri Suurjooks. “Ma alustasin 10 aastat tagasi oma jooksutreeninguid Vapramäel ja polnud seal ammu jooksnud,” tunnistas Laumets. On võimalik, et ta osaleb mõnel üksikul etapil järvejooksude või linnajooksude sarjas. Järgmisel nädalal stardib Laumets Otepää jooksutuuril.

Rauno Laumets edestas Vapramäe jooksul teisena lõpetanud Tõnis Laugesaart ca pooleteise minutiga. Laugesaar finišeeris ajaga 23.49. Kolmanda koha sai Elva suusaklubi esindaja Juri Širokov tulemusega 23.53.

Naistest võitis jooksu Eesti tippsuusataja Tatjana Mannima ajaga 28.02. “Mul oli päris raske joosta. Õnneks rada kulges metsavahel, aga ikkagi väga palav. Väga huvitav rada ja raske ka. Paaril tõusul mõtlesin, kas jõuan joosta või hakkan kõndima. Õnneks jõudsin joosta, suured tänud korraldajatele,” ütles Mannima ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teine koht kuulus Heleri Kivilile Tartu suusaklubist 28.49-ga ja kolmas koht Marge Türnile (SK Jooksupartner) ajaga 29.40.

Vapramäe jooksu tulemused

Viimased uudised