Rauno Reinart võitis vaatamata kukkumistele Emumäe jooksu

Rauno Reinart Emumäe jooksul. Foto: Katre Pohlak

Spordiklubi ProRunner esindav Rauno Reinart võitis vaatamata kahele kukkumisele eile Lääne-Virumaal Rakke vallas toimunud tehniliselt raske Emumäe jooksu põhidistantsi, edestades järgmist lõpetajad ligi kolme minutiga. 10 km pikkuse distantsi läbimiseks kulus tal aega 38.51.

Algul allamäge kulgenud rajal kattis Reinart esimese kilomeetri 3.02-ga. Kolmanda kilomeetri alguses tuli jooksjatel üles rühkida tõusust. Edasi läks trass mööda metsaradu ja kruusateid. Viimased kolm kilomeetrit on päris kitsas ja tehniline. “Palju kurve ja puid. Läbimise tegi raskeks möödumine 5,8 km jooksjatest. Varem pole mul seda juhtunud, aga eile kukkusin rajal kaks korda,” tunnistas mulluse teise koha tänavu võidu vastu välja vahetanud Reinart Jooksuportaalile. “Tegemist on ikkagi maastikujooksuga ja kõik käib selle juurde. Peab lihtsalt hoolikalt vaatama, kuhu astuda,” lisas jooksumees.

Reinarti järel jõudis teisena finišisse Christjan Lään (Täppsportlased) ajaga 41.37. Kaks sekundit kaotas talle Andres Bauvald. Naistest oli kiireim Eret Maasing ajaga 50.12. Järgnesid Helena Lõune 54.22-ga ja Helis Pajuste 55.33-ga. Pika distantsi lõpetas kokku 54 jooksjat.

5,8  km distantsi naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Katre Pohlak
5,8 km distantsi naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Katre Pohlak

Lühema, 5,8 km pikkuse distantsi võitis Karol Hanga ajaga 25.57. Täpselt minuti jäi temast maha teisena lõpetanud parim naine Kelly Nevolihhin (26.57). “Rada oli uuendatud, vaateid enam väga nautida ei saanud. “Paras pusimime puude vahel, aga eks seda maastikujooks ongi. Olen juba aastaid sellel jooksul osalenud, kuid vana rada meeldis mulle rohkem. Uus rada on liiga jooksjavaenulik, vigastuse oht suurem. Muidu nagu ikka, tore kohalik jooksuüritus kauni looduse vahel,” rääkis Nevolihhin Jooksuportaalile.

Tugevama soo esindajatest sai Nevolihhini järel teise koha Ragnar Lui ajaga 28.47. Kolmanda koha sai Riivo Kiljak 30.44-ga. Naistest kuulus teine koht Elisabeth Eichele 31.17-ga ja kolmas koht Dagmar Luile 33.52-ga. Lühikese distantsi lõpetas 50 jooksjat.

Emumäe jooks on Eesti esimene mäejooks, mille käigus joostakse traditsiooniliselt ümber Emumäe. Jooksu idee algatasid Viljar Moorits ja Elen Schnur. Emumäe jooksu korraldavad MTÜ Emumäe Arenduskeskus ja Spordiklubi Rakke

Emumägi on Pandivere kõrgustiku ja ühtlasi kogu Põhja-Eesti kõrgeim tipp – mäe kõrgus merepinnast on 166,5 m ning suhteline kõrgus 80 m. Oma suurima suhtelise kõrguse saavutab Emumägi vaatetornist lõunakaarde jääval nõlval. Koos põhjapoolse Tammiku mäega moodustab Emumägi 12 km pikkuse kõrgendiku, milles on rohkesti järsuveerulisi orge ja lohkusid.