Rauno Tiits saavutas trepijooksu MMil 25. koha

Rauno Tiits trepijooksu MMil. Foto: erakogu

Rauno Tiits võistles täna hommikul esimese eestlasena Taiwani pealinnas Taipeis sealses pilvelõhkujas toimunud trepijooksu maailmameistrivõislustel, kus saavutas eliitklassi kuulunud 58 jooksja seas 25. koha.

Võistlus koosnes kahest osast, millest esimene sprint 35. korrusele. Tiits pidi jooksma üle 800 astme ehk sama palju kui Tallinna Teletornis ja sai 23. koha. Poolteist tundi hiljem startis eestlane pikale distantsile, kus tuli joosta 91 korrust ehk 2046 trepiastet. Siin sai Tiits 26. koha. Kahe jooksu punktide kokkuvõttes platseerus eestlane 99 punktiga 25. kohale Sprindi eest teenis Tiits 54 punkti ja pika distantsi eest 45 punkti.

Meestest võttis oma teise maailmameistritiitli selle ala viimaste aastate valitseja poolakas Piotr Lobodzinski ja naistest samuti selge favoriit ja maailma edetabeli juht austraallanna Suzy Walsham.

“Seega keskmisest natuke parem nii, et on põhjust rahuloluks. Võib öelda, et võistlusel oli esindatud kogu trepijooksu maailma edetabeli paremik. Lisaks neile avanes võimalus tippu joosta 4000 osalejat individuaalarvestuses ja 3000 võistkondlikus arvestuses,” märkis Tiits. Ta valis esimeses jooksus sellise taktika, et tornehitise palavas koridoris, kus üle 30 kraadi sooja, ennast mitte väga kinni joosta ehk hoiduda maksimumpingutusest.

“See ka õnnestus, kuigi tulemusi vaadates, oleksin pidanud võibolla gramm rohkem vajutama, sest alla kolme sekundi parem aeg tähendanuks kohta top 20 parema seas. Varu jäi igatahes sisse, aga samas oleksin sellega ehk lõivu maksnud oma teise jooksu tulemusele,” arutles Tiits. Kuigi teises jooksus sai eestlane kehvema koha kui esimeses, on ta pika maa tulemusega rohkem rahul. “Suutsin edestada nii mõndagi konkurenti Euroopast, kellele olen muidu alati alla jäänud,” sõnas Tiits. Pikemal distantsil osutusid temast paremaks kümme jooksjat Hiinast/Taiwanist ja sprindis vaid neli.

Juba nädala pärast stardib Rauno Tiits Team Estonia koosseisus koos Eesti parimate trepisprinteritega (Sander Kaur, Rando Riks ja Mardo Lundver) Lahtis Red Bull 400 mäkkejooksuvõistlusel.