Rauno Tiits sai Austrias trepijooksu MK-etapil 16. koha

Rauno Tiits. Foto: erakogu
Rauno Tiits. Foto: erakogu

Rauno Tiits võistles Austrias trepijooksu maailmakarikaetapil Pyramidenkogel Turmlauf, kus sai 16. koha.

Kogutõus oli 100 meetrit, millest esimesed 29 tuli joosta 170 meetrisel mäkkejooksul, mispeale keeras rada treppidele. Tiits lõpetas võistluse ajaga 2.27,59. Etapi võitis austerlane Jakob Mayer 2.04,38-ga.

“Ma ei suutnud end jooksu ajal kokku võtta ja piisavalt pingutada. Kui võrrelda nädalataguse Soome jooksuga, siis seal sai endast maksimum välja pigistatud, kuid seekord liikusin nagu säästurežiimil. Kogemus antud trepilt puudus ja ilmselt oma osa oligi kogenematusel – uus trepp, mis pole nn standartne. Korruste märgistus oli halvasti näha ja kolm korda muutus trepi profiil,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tal Tekkis segadus trepil ja ei saanud aru kus on ja palju alles jäänud. “Ilmselt tõmbas juhtme lühisesse – selle asemel, et peas juurelda oleks pidanud jooksma ja kiiresti seda ma aga seekord ei teinud. Üles jõudes ja olles natuke taastunud oli selline tunne, et tahaks uuesti joosta. Kahjuks avaneb selleks võimalus alles aasta pärast,” tõdes Tiits.

Nädal enne Austria võistlust suutis ta Soomes Tamperes Sokos hotellis välja joosta 2. koha. “Kuna trepijooksu hooajast on juba mitu kuud möödas, siis oli vaim värske ja tahe pingutada suur. Lihtsalt ei tulnud, sest poolteist nädalat tagasi tegin kaasa päästeameti trepijooksul varustusega Virus, peale seda tõmbasin aga selja ära,” ütles Tiits.

“Tundub, et vahepealne treeningpaus aitas jalgadel puhata ja jõudu jätkus ja jalg oli kerge. Jooksin 5 sekundit kiiremini kui eelmisel aastal ja ka parandasin isiklikku rekordit sekundiga. Hea vorm lasi endast maksimumi välja anda, kahjuks tehniliselt olin jooksu teisel poolel nõrk ja suutsin paar korda komistada, mis rütmi hetkeks lõhkus,” võttis Eesti trepijooksu esinumber Soome võistluse kokku.

Austria MK-etapi tulemused